Brytyjczyk zamordowany przez forum internetowe?

Brytyjski dwudziestolatek został zabity w swoim domu w Nottingham, w Anglii. Policja podejrzewa, że motywem morderstwa mógł być spór jaki chłopiec prowadził na forum internetowym gry Advance Wars.

Matthew Pyke, zamordowany dwudziestolatek, prowadził razem ze swoją dziewczyną stronę o grze Advance Wars. Znajdowało się na niej forum na którym użytkownicy mogli wyrażać swoje opinie oraz dyskutować na różne tematy. Jeden z jego użytkowników, David Heiss, wszedł w konflikt z założycielem serwisu. Po jakimś czasie kłótnia osiągnęła takie rozmiary, że mężczyzna poczuł się urażony.

Zgodnie z tym co twierdzi brytyjska policja, Heiss postanowił sam wymierzyć "sprawiedliwość". W tym celu poleciał do Wielkiej Brytanii i zabił Matthew Pyke'a kilkoma ciosami nożem. Podejrzanego już aresztowano.

Przedstawiciele organów ścigania twierdzą również, że jednym z dowodów winy Heissa może być wiadomość jaką pozostawił on dziewczynie zamordowanego:

"Będę się za Ciebie modlić - musisz teraz przeżywać niewyobrażalny ból. Przepraszam, że sprawiłem Ci ostatnio tyle cierpienia. Wierzę, że nie straciłaś całej nadziei."


Zobacz również