Brytyjska policja aresztowała rzecznika hakerskiej grupy Anonymous

Brytyjska policja poinformowała, że aresztowała rzecznika hakerskiej grupy Anonymous. Z pewnością jest to znaczący sukces w walce z cyberterrorystami atakującymi strony rządowe.

Ostatni wpis na na Twitterze aresztowanego rzecznika grupy "Anonymous”

Polecamy:

Zobacz też:

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami wzmożonej działalności międzynarodowej hakerskiej grupy Anonymous, która zajmuje się atakowaniem komputerów należących do rządów oraz międzynarodowych korporacji. Wojnę wypowiedziały jej służby różnych państw czego efektem były m.in. czerwcowe aresztowania członków grupy w Hiszpanii i Turcji.

Kolejnym sukcesem w tym zakresie pochwaliła się właśnie brytyjska policja. Poinformowała ona bowiem, że udało jej się zatrzymać dwóch młodzieńców zamieszanych w działalność grupy Anonymous.

Zobacz również:

  • LinkedIn zhakowane! 93% użytkowników zagrożonych
  • Elon Musk wyśmiewa groźby Anonymous

Co więcej, jej zdaniem jeden z nich, znany jako "Topiary", to rzecznik grupy.

Ten 18-letni mężczyzna (policja nie podała jego nazwiska) został aresztowany na jednej z wysepek należących do Szetlandów i przetransportowany do znajdującego się w centrum Londynu komisariatu. Jego 17-letni towarzysz nie został aresztowany, a jedynie przesłuchany.

Topiary pisał na Twitterze, że jest prostym psotnikiem i że pracował z grupą Anonymous, LulzSec i innymi im podobnymi nad wielkim "cyberzwycięstwem". Ostatni piątkowy jego wpis brzmiał natomiast następująco: "Nie możecie aresztować idei".

W ostatnim czasie na całym świecie mamy do czynienia z falą aresztowań członków grup hakerskich. Czy jednak działania te wystarczą aby je powstrzymać?