Brytyjska policja kontra Wściekłe Psy

Reservoir Dogs - najnowszy produkt od Eidosu wzbudza coraz więcej kontrowersji. Gra została już zakazana w Australii. Teraz zyskuje nowych przeciwników - brytyjskie służby porządkowe.

Brytyjska policja kontra Wściekłe Psy
Mimo iż gra otrzymała już najwyższy możliwy ranking w Wielkiej Brytanii - 18, to Brytyjskie Stowarzyszenie Komisarzy przeciwstawia się samej grze, argumentując, że może zachęcać do przemocy przeciwko prawdziwym policjantom.

Przedstawiciele stowarzyszenia czują się dotknięci sposobem, w jaki komputerowi bohaterowie zwracają się do policji. Nie podoba im się również ogrom brutalności jaką można zastosować wobec funkcjonariuszy.

Komisja oceniająca grę wypowiedziała się, że nie ma niej nic mocniejszego niż w innych tytułach oznaczonych znakiem 18. Mimo to tytuł jest wciąż atakowany. Powodem są przede wszystkim umieszczone w grze sekwencje tortur, wśród których znajduje się wypalanie oczu cygarem czy obcinanie palców. Eidos kontrargumentuje, że grę można ukończyć bez zabijania nawet jednej osoby.

Po czyjej stronie jest racja? Przekonamy się w listopadzie, kiedy to gra będzie miała swoją światową i polską premierę (w naszym kraju dystrybutorem jest firma Cenega Poland).