Brytyjski pisarz stworzy scenariusz Doom 4

Firma id Software, twórca kultowej gry Doom, zatrudniła brytyjskiego pisarza Grahama Joyce'a do prac nad scenariuszem do czwartej odsłony tej serii. Autor jest zdobywcą prestiżowych nagród World Fantasy Award oraz British Fantasy Award.

Autorem scenariusza do gry Doom 4, będzie znany brytyjski pisarz Graham Joyce. Nie będzie to pierwszy przypadek zatrudnienia przez id Software pisarza do stworzenia scenariusza gry. O ile dwie pierwsze części Dooma zawierały jedynie szczątkową fabułę, to za scenariusz trzeciej części gry odpowiedzialny jest inny pisarz, Matthew J. Costello. Twórczość Grahama Joyce nie jest zbyt dobrze znana polskim czytelnikom, ale autor ma na swoim koncie 14 powieści oraz 26 opowiadań i może się pochwalić kilkoma prestiżowymi nagrodami (World Fantasy Award oraz British Fantasy Award).

Jak na razie, firma id Software utrzymuje szczegóły dotyczące czwartej części Dooma w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że gra będzie korzystać z poprawionego silnika Tech 5, który zobaczymy wcześniej w akcji w grze Rage. Premiera Doom 4 nastąpi najprawdopodobniej dopiero w 2010 roku.