Budżet nowej gry Activision to pół miliarda USD

Jak do tej pory największym budżetem w historii gier wideo może poszczycić się GTA V. Koszt stworzenia tego tytułu wyniósł niecałe 270 milionów dolarów. Wkrótce jednak na tym tronie zasiądzie nowy król - a imię jego Destiny.

Twórcami tej produkcji jest studio Bungie, które stworzyło dla Microsoftu serię Halo. W 2010 podpisało ono dziesięcioletni kontrakt z Activision, które udostępniło naprawdę potężne środki finansowe na realizację pierwszej gry po swoim sztandarem. Jest to dokładnie 500 milionów dolarów, czyli 1,5 miliarda złotych! To suma zawrotna, jednak należy pamiętać, że nie wszystko pójdzie do Bungie - owszem, w kwocie tej wliczone są koszty produkcji samej gry, ale także tłoczenia płyt, pakowania, wysyłek i kampanii promocyjnych.

Tytuł ten zostanie zaprezentowany na czerwcowych targach E3 2014, a w lecie wejdzie w fazę beta-testów (można zapisywać się do nich już dziś). Oficjalna premiera ma mieć miejsce 9 października tego roku, a produkcja dostępna będzie na konsole PS3, PS4, a także Xbox One i Xbox 360.