Budżetowa Nokia 1.3 otrzymuje certyfikat Bluetooth

Model TA-1213 otrzymał właśnie certyfikat Bluetooth. Na rynku już wkrótce pojawi się bardzo tania Nokia.

Nokia najwyraźniej przekonała się do produkcji bardzo budżetowych konstrukcji. Po premierze modelu Nokia 2.3 działającego w oparciu o system Android One w Indiach, HMD Global nie zwalnia tempa i pracuje nad kolejną bardzo tanią słuchawką o numerze modelu TA-1213. Urządzenie to trzyma prawdopodobnie nazwę handlową Nokia 1.3 i będzie jeszcze tańsze od Nokii 2.3.

Budżetowa Nokia 1.3 otrzymuje certyfikat Bluetooth

Źródło: nokia.com

Telefon otrzymał właśnie certyfikat Bluetooth, który zdradza co nieco informacji o nowym urządzeniu. Nokia 1.3 prawdopodobnie zaliczać się będzie do serii Nokia C1. Raczej na pewno smartfon wyposażony zostanie w system Android Go, który zoptymalizowany jest do pracy na telefonach posiadających bardzo słabe podzespoły.

Ostatnie plotki, które pojawiły się w sieci raportują, że Nokia 1.3 może zostać wyposażona w procesor, o którym już dawno zapomnieliśmy. Mowa o chipie Qualcomm Snapdragon 215, który jest tak wydajny, że producenci stosują go ze względu na obecność modemu 4G LTE przy budowie klasycznych telefonów komórkowych z klawiszami. Nokia 1.3 w przeciwieństwie do Nokii 1 Plus opartej na układzie od MediaTek'a zaoferuje wsparcie dla technologii Bluetooth 4.2.

Budżetowa Nokia 1.3 otrzymuje certyfikat Bluetooth

Źródło: 91mobiles.com

Niestety nie znamy bardziej szczegółowych informacji na temat specyfikacji technicznej nadchodzącego smartfona. Sądząc po wymaganiach systemu Android Go możemy się spodziewać 512 MB lub 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Raczej nie ma co liczyć na 2 GB pamięci operacyjnej. Gdyby Nokia 1.3 miała tak dużo RAM'u Nokia z pewnością zdecydowała by się na instalacje klasycznego Androida. Pamięć wbudowana będzie miała pojemność 8 GB lub 16 GB. Prawdopodobnie nie zabraknie czytnika kart pamięci w formacie microSD. Nokia 1.3 wyposażona zostanie w ekran IPS LCD o rozdzielczości 800 x 480 lub HD+. Cena startowa powinna wynosić około 100 Euro.

Smartfon dedykowany jest na rynki wschodzące. Nokia 1.3 raczej nie pojawi się w Europie.

Źródło: 91mobiles.com