Budżetowy smartfon Sony Xperia G może zostać zaprezentowany razem z Sony Sirus

Japońska firma Sony skupiła się ostatnio na smartfonach z wyższej półki cenowej, ale wygląda na to, że nie zapomina też o klientach szukających telefonów. Możliwe, że wraz z najnowszym flagowcem i zarazem następcą Xperii Z1, do sprzedaży trafi słabiej wyposażony, ale też tańszy model Sony Xperia G.

Sony Xperia G może być pierwszym tegorocznym smartfonem japońskiego producenta przeznaczonym dla mniej wymagającego odbiorcy. Zdjęcia rzekomo przedstawiające ten model pojawiły się na twitterowym koncie @Vizileaks. Nowy model na zdjęciu znajduje się pod spodem i ma obiektyw aparatu z doświetlającym LED-em umieszczony po środku obudowy.

Jeśli wierzyć @Vizileaks, nowy smartfon Sony Xperia G należy do tańszej linii telefonów nazwanej przez producenta D-Series. Urządzenie ma cechować się ekranem o przekątnej 4,8 cala o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli i procesorem Qualcomm Snapdragon 400 wspomaganym przez 1 GB pamięci RAM. Na system, aplikacje i dane użytkownika przeznaczone będzie 8 GB pamięci. Pod względem wizualnym smartfon ze zdjęcia przypomina inne produkty Sony, ale wygląda na to, że producent zrezygnuje w nim z wodoodporności.

Zobacz również:

Budżetowy smartfon Sony Xperia G może zostać zaprezentowany razem z Sony Sirus

Sony naturalnie niczego nie potwierdza, ale też nie zaprzecza istnieniu modelu Xperia G. Czy plotki okażą się prawdą dowiemy się najpiewniej podczas targów MWC 2014 w Barcelonie. Spodziewamy się na nich premiery najnowszego flagowego modelu telefonu Sony o nazwie kodowej Sirius będącego następcą udanej zeszłorocznej Xperii Z1. Niewykluczone, że Sony zaprezentuje też zupełnie nowy tablet z Androidem.

źródło: phonearena.com