Build 2016: Microsoft porzuca na razie rozwój smartfonowego biznesu

Microsoft nie zamierza skupiać się w 2016 roku na smartfonach. "Ciekawych rzeczy" powinniśmy oczekiwać dopiero w 2017 roku.

Smartfony z Windows otrzymały niedawno długo oczekiwaną aktualizację do Windows 10 Mobile. Zwolennicy tej platformy mieli nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej i Microsoft skupi się na rozwoju tego obszaru swojej działalności.

Jeżeli jesteś w tej grupie konsumentów musimy cię zmartwić. Podczas Build 2016 Terry Myerson z Microsoftu poinformował bowiem, że jego firma zamierza się w 2016 roku skupić na innych produktach dodając, że obecnie Windows Phone jest mało popularny i nie ma szans na dotarcie do szerokiej grupy użytkowników.

"Nie rezygnujemy z Windows Phone" - zapewnia jednak Terry Myerson zapowiadając jednocześnie, że na prawdziwe nowości będziemy musieli poczekać do 2017 roku, kiedy to, ma nadzieję, Microsoft "wzbudzi zainteresowanie deweloperów".

Niestety Myerson nie podał żadnych szczegółów na temat czekających w 2017 roku mobilną platformę Microsoftu nowości. Wspomniał jedynie o "ciekawych rzeczach" mając być może na myśli smartfon Surface Phone. W każdym razie, jeżeli posiadasz "okienkowy" smartfon nie oczekuj w 2016 roku żadnych istotnych usprawnień.