Bungie nie będzie już tworzyć Halo, hit w rękach Microsoftu

Bungie podało oficjalną datę przekazania świetnego tytułu, jakim niewątpliwie jest seria Halo, w ręce Microsoftu. Deweloper zapowiedział też stworzenie nowego tytułu pod skrzydłami Activision.

Historia porzucenia Halo ma swój początek w kwietniu 2010 roku, kiedy to Activision wykupiło studio Bungie od Microsoftu. Do tej pory nie było jednak wiadomo, kiedy oficjalnie ten znany i ceniony deweloper zakończy prace na świetną serią FPS-ów. Teraz znamy już datę - 2 sierpnia.

Jedno jest jednak pewne, Bungie nie zamierza usuwać się w cień i już teraz zapowiada kolejną wielką produkcję. Kiedy coś więcej o niej usłyszymy? Jeszcze nie wiadomo, ale pozostaje mieć nadzieję, że będzie to produkcja która choć po części będzie w stanie konkurować z Halo.

Zobacz również:

  • Halo Infinite - wymagania sprzętowe na PC. Jak zainstalować
  • Destiny 2 - Festival of the Lost powraca za darmo
  • Call of Duty Vanguard za darmo - sprawdź, jak zagrać
Bungie nie będzie już tworzyć Halo, hit w rękach Microsoftu

Halo w nowych rękach - czy seria zyska na ostatnich zmianach?

Przypomnijmy, że Microsoft wykupił Bungie w roku 2010. W trakcie 11 lat współpracy udało się stworzyć takie hity jak Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST jak również Halo: Reach. Obecnie w produkcji znajduje się Halo: Combat Evolved Anniversary, jednak prace nad tym tytułem prowadzi studio 343 Industries.

Aż łezka się w oku kręci. Być może jednak Activision umożliwi programistom z Bungie jeszcze szersze rozłożenie skrzydeł i doczekamy się "nowej jakości" na rynku gier komputerowych. Poczekamy, zobaczymy.