Bungie pożegna się z Microsoftem?

W ostatnich dniach Internet obiegły plotki jakoby miało dość do rozpadu małżeństwa odpowiedzialnego za spłodzenie Halo 3. Podobno po wielkim sukcesie jaki odniosła gra Bungie chce zostawić giganta z Redmond. Więcej szczegółów poniżej.

Rewelacyjną informację jako pierwszą podał serwis 8bitJoystick. Portal doniósł, że "ma sprawdzone informacje mówiące o rozłamie pomiędzy Microsoftem a twórcą Halo 3".

Trzeba jednak przyznać, że droga jaką przebyła ta informacja jest dosyć długa i niepewna. Plotka pochodzi bowiem od osoby, która "nie jest bezpośrednio związana z Bungie ale bardzo dobrze zna kogoś kto tam pracuje".

W każdym razie, podobno ludziom z Bungie znudziło się być już dojną krową Microsoftu. Bowiem pomimo, że twórca Halo 3 jest studiem niezależnym, to właśnie konsorcjum Billa Gatesa zgarnia krocie ze sprzedaży najnowszego hitu.

Trzeba przyznać, że sytuacja jest typowa. W końcu tam gdzie pojawiają się wielkie pieniądze są też wielkie problemy. Oby tylko to wszystko nie odbiło się negatywnie na graczach.

Póki co żadna z firm nie chce zająć jednoznacznego stanowiska w tej sprawie. Microsoft napisał jedynie, że "jeszcze żadnego rozłamu nie ma", Bungie natomiast w ogóle nie pokusiło się o komentarz.


Zobacz również