Bungie zrywa z Microsoftem

Plotki na ten temat krążyły po Internecie przez cały zeszły tydzień. Jednakże do samego końca wydawało się nieprawdopodobne by Bungie udało się uciec od giganta, który miał większościowy pakiet akcji. Teraz to co nieprawdopodobne staje się prawdziwe.

Szefostwo Bungie ogłosiło, że firma odzyskuje swoją wolność i wkrótce stanie się zupełnie niezależna. Teraz spółka nazywać się będzie Bungie LLC. Niemniej jednak stosunki z byłym właścicielem pozostają bardzo dobre. Microsoft nadal będzie częściowo finansował Bungie. Aktualne pozostają również wszystkie umowy podpisane przez obydwie firmy.

Bungie zrywa z Microsoftem

Wiceprezes Microsoft Game Studios powiedział, że Bungie chciało wrócić do korzeni i stać się ponownie niezależną firmą. Microsoft nie zamierza stać na przeszkodzie tym dążeniom.

Jednocześnie ze strony Bungie słyszymy, że firma nadal zamierza skupiać się na tworzeniu gier na platformę Xboxa 360. Fani Halo mogą więc spać spokojnie. Programiści cały czas czuwają nad swoim dziełem i nadal będą pracować nad kolejnymi ulepszeniami do niego.

Założyciel Bungie stwierdził, że jego firma "jest jak rekin" i teraz "musi wyjść spod skrzydeł Microsoftu by nie zaginąć i stać się zwykłym morskim planktonem".

Przypomnijmy tylko, że ostatnie dzieło Bungie, Halo 3, zarobiło w pierwszym tygodniu sprzedaży ponad 300 milionów dolarów.