Bunkier dla e-biznesu

Firma Equinix zakończyła budowę ściśle strzeżonego magazynu, przeznaczonego do przechowywania i utrzymywania komputerów należących do firm internetowych.

Wybudowane przez firmę Equinix centrum IBX (Internet Business Exchange Center) to nietypowy, pilnie strzeżony obiekt, którego przeznaczeniem jest przechowywanie, utrzymywanie i zapewnienie bezpieczeństwa komputerom należącym do firm internetowych. Ośrodek ten jest pierwszym z planowanej sieci "schronów", których celem jest stworzenie bezpiecznego miejsca dla routerów, serwerów i innego sprzętu niezbędnego do prowadzenia przez firmy internetowej działalności. Oddając swój sprzęt komputerowy pod opiekę Equinix, firmy eliminują możliwość wielu potencjalnych usterek i zagrożeń dla swoich systemów - wliczając w to awarie, kradzieże, szkody wynikające z dostępu osób niepowołanych.

Centrum IBX jest przygotowane nawet na przetrwanie ataku artyleryjskiego. Dostęp do pomieszczeń mają jedynie autoryzowane osoby - drzwi zaopatrzone są w biometryczne skanery dłoni, a szyby wykonane ze szkła kuloodpornego. Centrum jest też wyposażone we własne generatory, zapewniające stały dopływ mocy. "Wiemy, że są miejsca, które trzeba szczególnie chronić" - oświadczył Al Avery, prezes Equinix. - "IBX to miejsce, gdzie świat wirtualny spotyka się ze światem fizycznym: skrzyżowanie Fortu Knox i Mission Impossible". ""To dokładnie taki ekosystem, jaki jest nam potrzebny" - dodaje Mark O'Leary z Exite, firmy, która podobnie jak Enrom, ZIBeam, MCI Worldcom i NorthPoint, korzysta już z usług IBX.


Zobacz również