Burning Crusade w Polsce równo z zachodnią premierą

CD Projekt będący polskim dystrybutorem jednego z najbardziej oczekiwanych dodatków w historii gier komputerowych, World of Warcraft: The Burning Crusade, zapowiedział, że tytuł ukaże się na naszym rynku w tym samym czasie co na zachodzie, czyli już 16 stycznia!

Akcja rozszerzenia rozpoczyna się kilka lat po pokonaniu Płonącego Legionu. Po odbudowaniu krainy, ludy zamieszkujące Azeroth rozpoczęły ponowną eksplorację nieznanych im terenów.

Poszukiwania, prowadzone przez wielkich bohaterów Przymierza oraz Hordy, doprowadziły do odnalezienia magicznego przejścia zwanego Mrocznym Portalem. Ci, którzy mieli siłę i odwagę by przekroczyć jego wrota, stanęli na pradawnej ziemi Orków - Outlandzie.

The Burning Crusade wprowadza do World of WarCraft szereg nowości, między innymi: podniesiony do 70 poziomu limit doświadczenia, dwie nowe rasy - Krwawe Elfy (Horda) oraz Draenei (Przymierze), nowy kontynent Outland, dodatkowe lokacje na terenach Azeroth oraz mnóstwo nowych przedmiotów, zadań czy czarów.

Bardzo ciekawie zapowiada się również możliwość posiadania własnego latającego wierzchowca i zabawy niedostępnymi wcześniej dla oby stron klasami (Szaman w Przymierzu, Paladyn w Hordzie).

Niestety, maksimum zabawy oznacza również "maksymalną" cenę. Na World of Warcraft: The Burning Crusade trzeba będzie wyłożyć aż 149,90 złotych.

Warto dodać, że w sklepie internetowym CD Projektu mogą znajdować się jeszcze wydania kolekcjonerskie gry (299 złotych za jedno).


Zobacz również