Burning Horizon – pierwsze zrzuty i informacje

Firma CDV zapowiedziała wydanie pierwszego oficjalnego dodatku do osadzonej w realiach II Wojny Światowej strategii czasu rzeczywistego Blitzkrieg. Planowane na drugi kwartał 2004 roku rozszerzenie będzie koncentrować się na dokonaniach feldmarszałka Erwina Rommela.

Planowane na drugi kwartał 2004 roku rozszerzenie będzie koncentrować się na dokonaniach feldmarszałka Erwina Rommela. Dodatek zaoferuje jedną nową kampanię składającą się z 18 misji, w których będziemy mogli wcielić się w legendarnego niemieckiego dowódcę. Podczas rozgrywki ponownie poprowadzimy żołnierzy do walki w najważniejszych operacjach w karierze "Lisa pustyni". Akcja gry będzie toczyć się na Bliskim Wschodzie, na Sycylii, w Normandii, a nawet w Ardenach. W Blitzkrieg: Burning Horizon znajdzie się również osiem dodatkowych, zlokalizowanych na Pacyfiku map, gdzie będziemy mogli objąć dowództwo nad wojskami Japońskimi lub z nimi walczyć.

Podczas rozgrywki będziemy musieli przeprowadzać operacje powietrzno-desantowe, dokonywać zabójstw czy ewakuować zagrożonych dygnitarzy. Poza nowymi misjami, dodatek wprowadzi również do rozgrywki ponad 50 nowych jednostek. Do dostępnego w podstawowej wersji gry arsenału dołączyły m.in. japońskie myśliwce Zero, amerykańskie lekkie czołgi zwiadowcze M5 oraz jednostki piechoty z formacji Afrika Korps i US Marines.

W dodatku poprawiono również sztuczną inteligencję przeciwników, dzięki czemu komputerowy oponent będzie wyszukiwał w naszych liniach słabe punkty i atakował je. SI będzie również w stanie oczyścić pole minowe znajdujące się na jej drodze i jak zapowiadają autorzy będzie "inteligentnie" prowadzić operacje lotnicze.

W Niemczech Blitzkrieg: Burning Horizon pojawi się prawdopodobnie już w drugim kwartale b.r. Daty premiery gry w innych krajach nie są jeszcze znane.

Demo podstawowej wersji gry:

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?id=1449&sys=gry


Zobacz również