Buttkicker 2 shaker

Buttkicker 2 shaker to amerykański wynalazek, który ma wprowadzić nasze ciało w drżenie podczas seansu filmowego.

Buttkicker 2 shaker to amerykański wynalazek, który ma wprowadzić nasze ciało w drżenie podczas seansu filmowego.

Urządzenie to jest profesjonalnie przystosowane do wywoływania wibracji ciała podczas oglądania filmów. Wystarczy powiedzieć, że w USA zamontowano kilkaset takich urządzeń w kinach sieci IMAX. Kilka miesięcy temu na naszych łamach zagościł polski odpowiednik ButtKickera - fotel z wibratorem, który wzbudził nasze uznanie. Tym razem do testów otrzymaliśmy urządzenie, nie da się ukryć, dużo lepsze, ale i niestety wielokrotnie droższe.

Buttkicker 2 shaker

Oba produkty służą jednak do tych samych celów i pracują na tych samych zasadach. Wysoka cena ButtKickera 2 wynika z kilku względów. Po pierwsze, jest on dostarczany w zestawie z przepotężnym wzmacniaczem jednokanałowym BKA 1000-4 o mocy 400 W. Nieco mniejszy wzmacniacz 300 W jest zalecany przez producenta jako minimum! Podłączenie urządzenia do systemu kinowego jest proste. Wystarczy skorzystać z rozgałęziacza sygnału wypuszczanego przez amplituner do subwoofera i podłączyć wzmacniacz ButtKickera do kanału LFE. Następnie ze wzmacniacza kablem głośnikowym prowadzimy sygnał do specjalnej "bomby", którą najlepiej zamocować na stałe do kanapy czy fotela. My ustawiliśmy fotel na drewnianej podstawie izolowanej od podłoża gumowymi nóżkami, którą wraz z ButtKickerem dostarczył nam dystrybutor. W takiej konfiguracji uzyskiwane efekty były całkowicie zadowalające. Odczuwane wibracje dawały efekty podobne do tych, jakie odczuwamy podczas jazdy rollercoasterem z prawdziwego zdarzenia. Kolejna rzecz, która przyszła nam na myśl, to mocne turbulencje w samolocie...

Buttkicker 2 shaker

Aby efekty były optymalne, należy poświęcić nieco czasu na zestrojenie wzmacniacza ButtKickera i ustawień filtrów subwoofera w amplitunerze. Wzmacniacz ma swoje filtry (częstotliwości odcięcia oraz wysokich i niskich tonów). Najciekawsze wrażenia uzyskujemy oczywiście podczas oglądania filmów akcji. Pościg latających pojazdów w "Gwiezdnych Wojnach: Epizod II" to idealny materiał referencyjny do prezentacji możliwości ButtKickera. Ciśnienie wytwarzane przez cewkę urządzenia, przenoszone następnie na fotel, reaguje momentalnie na zmiany akcji filmowej.

Informacje

Typ urządzenie wibrujące

Cena wibrator ok. 1820 zł wzmacniacz ok. 2620 zł

Dystrybutor Case-Pack,http://www.case-pack.com.pl

Wymiary 15 x 20 x 15 cm

Waga 5 kg

Funkcje regulacja częstotliwości odcięcia we wzmacniaczu, filtry

Złącza głośnikowe, niskopoziomowe