Buty z sierści psa? Zobacz ten innowacyjny projekt!

Projekt opiera się na serii eksperymentów materiałowych z naturalnymi włóknami surowymi.

fot. yankodesign.com

Trampki w ostatnim czasie stały się rzeczą, którą posiada prawie każdy, a niektórzy nawet potrafią uzbierać całe kolekcje. Niestety ta część garderoby nie należy do najbardziej ekologicznych - wszystko z powodu często skomplikowanej konstrukcji i użycia różnych materiałów (guma, tekstylia, różne tworzywa sztuczne, itp.). Recycling w tym przypadku jest prawie niemożliwy i, co więcej, nieopłacalny.

W dążeniu do ekologiczności powstał projekt Emilie Burfeind. Nosi on nazwę Sneature i jest " zrównoważoną alternatywą dla świadomych ekologicznie fanów trampek". Jej buty są wykonane z wielu materiałów odpadowych. "Tkaninę" zastępuje materiał z sierści psa - chiengora, który jest biologicznym odpadem poddawanym recyklingowi - jest to prawdziwa innowacja!

Zobacz również:

  • Jaki rower elektryczny do 5000 zł - oto najbardziej atrakcyjne oferty
  • Polska centrum pracy hybrydowej. Pierwsze w Europie Hybrid Workplace Experience Centre otwarte w Warszawie

Materiał chiengora "zapewniają absorpcję i uwalnianie wody oraz posiadają właściwości antystatyczne". Jak pisze projektantka, podeszwa wykonana jest z grzybni, która może być użyta jako materiał kompozytowy z lokalnymi odpadami roślinnymi. Wszystko wskazuje na to, że Emilie w swoim projekcie postarała się zadbać nie tylko ekologię, ale również o to, żeby wydłużyć "żywotność" swoich butów.

Na poniższych zdjęciach możemy zobaczyć, jak prezentują się trampki na nodze. Niestety, na razie nie wiemy nic o dostępności produktu dla wszystkich chętnych, ale pomysł jest bardzo ciekawy i obiecujący.

Buty z sierści psa? Zobacz ten innowacyjny projekt!

fot. yankodesign.com

Buty z sierści psa? Zobacz ten innowacyjny projekt!

fot. yankodesign.com

Polecamy: Naukowcy: "Następna pandemia może pochodzić od gryzoni"

Źródło: yankodlesign.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: