Być na bieżąco


Za pomocą opcji News Bin możesz przenieść najciekawsze wiadomości do specjalnego folderu, co znakomicie ułatwia porządkowanie większej ilości informacji. Dostosowując program do własnych potrzeb, można napotkać pewne trudności. Zwykle nie wystarczy podanie wyłącznie adresu URL witryny (np.http://www.idg.pl czy nawethttp://www.idg.pl/rss). Dodanie nowego wątku wymaga z reguły dokładnej lokalizacji pliku (np.http://www.idg.pl/rss/xml/rss_news_30.asp ). Na szczęście FeedDemon bez problemu wyświetla wiadomości RSS z polskich serwisów.

Cena programu jest na razie nieznana, ale autor zapowiada, że nie będzie to produkt bezpłatny. Aplikacja jest ciągle intensywnie rozwijana. Najświeższe informacje o programie znajdziesz w grupie dyskusyjnej feeddemon.beta, dostępnej na serwerze news.bradsoft.com.

Informacjehttp://www.feeddemon.com

Cena nieznana

HoverNews 2.01

Ten program pojawił się już na łamach PC Worlda, w poczekalni Top10 freeware. Na pulpicie Windows ma postać malutkiego okna z informacjami przesuwającymi się podobnie, jak informacje giełdowe i walutowe w telewizyjnych programach informacyjnych. Jest bardzo prosty i prawdopodobnie nie spełni oczekiwań bardziej wymagających użytkowników. Możesz wybrać któryś kanał informacyjny z ponad 20 domyślnych lub dodać własny. Tu jednak uwaga: HoverNews nie radzi sobie z wszystkimi typami kanałów RSS (czyżby obsługiwał tylko niektóre formaty?). Potrafi natomiast analizować zawartość zwykłych dokumentów HTML (np. statycznych stron WWW), chociaż wyświetlane "newsy" nie zawsze są tym, czego oczekiwałby użytkownik. Tytuły wyświetlane w oknie HoverNews są często aktywnymi odnośnikami - po ich kliknięciu zostanie wyświetlona w domyślnej przeglądarce strona WWW z pełnym tekstem informacji.

Być na bieżąco

NewsGator 1.3 - program zintegrowany z Outlookiem.

Program może się przydać wszystkim, którzy uważnie śledzą serwisy informacyjne, ale zwykli użytkownicy prawdopodobnie wyłączą go już po kilkunastu minutach.

Informacjehttp://software.deviantart.com

Cena bezpłatny

RDF-Ticker 1.2

RDF-Ticker przypomina nieco HoverNews, ale pasek z przewijanymi informacjami, umieszczony przy górnej krawędzi pulpitu, rozciągnięto na całą szerokość ekranu. Konfiguracja jest prosta i sprowadza się do wybrania kanałów informacyjnych, których zawartość ma być wyświetlana.

Kanały można posortować według języka, ale brak polskiego. Nie musisz się ograniczać do zaproponowanych kanałów i łatwo dodasz własne serwisy udostępniające wiadomości RSS. Niestety, wiadomości w języku polskim wyświetlane będą z charakterystycznymi śmieciami zamiast polskich znaków diakrytycznych.

Być na bieżąco

HoverNews - bardzo prosty w obsłudze program dla mniej wymagających użytkowników.

Użytkownik może też zmienić położenie paska z informacjami, ale tutaj nie ma wielu możliwości - RDF-Ticker może okupować tylko górę lub dół (nad paskiem zadań) ekranu. Kilka dodatkowych opcji (zmiana domyślnych kolorów czy szybkości przewijania informacji) właściwie nie ma wpływu na użytkowanie aplikacji. Ciekawym pomysłem jest możliwość wygenerowania dokumentu HTML z wybranymi newsami. Taka "gazeta" jest znacznie wygodniejsza do czytania, niż przesuwające się i mrugające tytuły, grożące w najlepszym wypadku oczopląsem. RDF-Ticker jest płatny, co więcej, dość drogi - 16 euro za tak prostą aplikację, to dosyć wygórowana cena.

Informacjehttp://www.rdf-ticker.de

Cena ok. 70 zł

NewsGator 1.3

Być na bieżąco

RDF-Ticker - kanały można sortować według języka i dodawać własne serwisy.

NewsGator początkowo sprawia niezbyt korzystne wrażenie. Instalacja programu trwa zaskakująco długo, gdyż w większości komputerów konieczne będzie zainstalowanie bądź uaktualnienie przez Internet środowiska .NET Framework. Użytkownicy modemów mogą go wyrzucić ze swojego komputera jeszcze przed ukończeniem instalacji... NewsGator nie jest samodzielną aplikacją, lecz dodatkiem do Microsoft Outlook, co ma zarówno dobre, jak i złe strony. Z pewnością wygodnie jest korzystać z jednej tylko aplikacji i wzbogacić Outlook o możliwość wyszukiwania i wyświetlania wiadomości RSS. Jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdy otrzymujesz wiele e-maili i dodatkowe obciążenie Outlooka po prostu wprowadza bałagan. Dość narzekań - co naprawdę potrafi NewsGator? Program umożliwia pobieranie i przeglądanie wiadomości z subskrybowanych kanałów RSS analogicznie do korzystania ze zwykłej poczty elektronicznej - w Outlooku widoczne są dodatkowe foldery, zawierające pobrane newsy. NewsGator potrafi także pobierać posty z internetowych grup dyskusyjnych. To chyba największa zaleta programu - nareszcie Outlook uzyskał możliwość obsługi grup!

NewsGator to dobre narzędzie do przeglądania wiadomości RSS, integracja z Outlookiem sprawdza się w praktyce, a przede wszystkim nie wymaga nauki obsługi nowej aplikacji. Humor może psuć jedynie męcząca instalacja i wysoka cena programu.

Informacjehttp://www.newsgator.com

Cena ok. 114 zł