Był szefem Linspire i zrezygnował - teraz używa Ubuntu

Prezes Linspire, Kevin Carmony, trzy miesiące temu postanowił zrezygnować ze swego stanowiska. Po tej decyzji oficjalnie oświadczył, że spośród dostępnych na świecie dystrybucji Linuksa, Ubuntu jest dla użytkowników najlepszym możliwym wyborem.

Linspire to dystrybucja systemu spod znaku pingwina. Jej hasło reklamowe to "Najłatwiejszy na świecie Linux dla stacji roboczych". Korporacja udostępnia również jej darmową odmianę o nazwie Freespire (patrz: "Freespire - ładny Linux, tyle że nie dla Polaków"). Obydwa systemy rozwijane są obecnie na bazie Ubuntu.

Carmony twierdzi, że rozejrzał się po świecie Linuksa i Ubuntu wydał mu się najlepszym możliwym wyborem. Dystrybucja tak go zauroczyła, że planuje zainstalować ją na pięciu domowych komputerach i chce stać się aktywnym członkiem społeczności.

Na podobny ruch zdecydowało się ponoć kilku jego przyjaciół. Wszyscy odeszli z Linspire, by wspierać Canonical - firmę, która jego zdaniem tworzy Linuksa mającego największe szanse na odniesienie rynkowego sukcesu.