C-Pen 10 czyli skaner w długopisie

Przetestowaliśmy kolejny model C-Pen’a, proponowanego przez firmę C Technologies AB. Podobnie jak opisywany już na naszych łamach, model C-Pen 600MX, jest to urządzenie przeznaczone do ręcznego skanowania tekstu.

Konstruktorom C-Pen’ów udało się je zmieścić w obudowie wielkości markera. C-Pen 10 nie jest następcą lub udoskonaloną wersją wspomnianego 600MX. Jest to w pewnym sensie uproszczona jego wersja. Podstawową różnicą jest to, że nie może pracować bez podłączenia do PC. „Sześćsetka” jest wyposażona w wyświetlacz LCD, pamięć oraz wewnętrzne zasilanie, dzięki czemu może działać sama. C-Pen 10 jest uzależniony od kabla USB. Transmituje on informacje (znaki), które pojawiają się natyczmiast w otwartej aplikacji (np. edytorze tekstów lub programie pocztowym).

Oba skanery mogą rozpoznawać teksty w wielu językach (600MX w 15, C-Pen 10 aż w 23). „Dziesiątka” nie ma słownika - 600MX natomiast dysponuje słownikami polsko-angielskim i angielsko-polskim.

Skanery poprawnie rozpoznają większość wyrazów. Poza tym działają szybko – w ciągu sekundy mogą odczytać linijkę tekstu o długości 15 cm. Podczas pracy należy jednak zwrócić uwagę na to, by prowadzić "marker" równo wzdłuż skanowanej linijki tekstu. Ważne jest również, by tekst leżał na równej, twardej płaszczyźnie. C-Peny mogą odczytywać tekst niezależnie od kierunku przeciągania czytnika – gdy wyrazy będziemy skanować wspak, oprogramowanie poradzi sobie układając litery w poprawnej kolejności. Najsłabiej C-Peny radzą sobie ze skanowaniem tekstu w kontrze (jasne znaki na ciemnym tle). By to uczynić w modelu 600MX musimy uaktywnić funkcję "negatyw", dziesiątka przełączy się automatycznie.

Cena:

C-Pen 10 - 575zł

C-Pen 600MX - 999zł

Informacje:

AutoID Polska

tel. (12) 2925100

http://www.cpen.autoid.pl


Zobacz również