CCE Basic 2.70

Dobra jakościowo konwersja do formatu MPEG nie musi być czasochłonna.

Dobra jakościowo konwersja do formatu MPEG nie musi być czasochłonna.

Do niedawna jedynym rozwiązaniem skracającym proces kodowania materiału wideo do formatu MPEG były karty do edycji wideo, wyposażone w sprzętowe encodery MPEG.

Dzięki nim uzyskiwano kodowanie w czasie rzeczywistym, czyli odpowiadającym długości kodowanego materiału wideo. Stale zwiększająca się moc obliczeniowa komputerów w połączeniu z nowym optymalizowanym oprogramowaniem pozwoliła na przekroczenie bariery czasu rzeczywistego. Przykładem takiego encodera jest CCE Basic, który występuje zarówno w postaci samodzielnego programu tzw. Standalone, jak i wtyczki dla Premiere 6.x/Pro.

CCE Basic 2.70

CCE Basic ma szereg ustawień na dopasowanie parametrów kodowania MPEG do naszych potrzeb. Możliwe jest kodowanie z ustawieniami dla formatu VCD, SVCD, DVD lub definiowanymi przez użytkownika. Kodowany plik może być zapisywany w odrębnych strumieniach audio i wideo lub też w postaci pliku zmultipleksowanego. Dostępna jest kompresja ze stałym transferem danych CBR, jak i zmiennym VBR. W pierwszym przypadku możliwe jest kodowanie jedno- lub dwuprzebiegowe, natomiast dla VBR tylko dwuprzebiegowe. Dźwięk może być skompresowany zarówno algorytmem MPEG-1 Layer 2, jak i zapisywany niekompresowany w formacie WAV lub AIFF. CCE jest obecnie jednym z najszybszych programowych encoderów, zapewniających bardzo wysoką jakość kompresji MPEG. Przykładowo na procesorze Intel Pentium IV 3.2 GHz kodowanie dwuprzebiegowe przeprowadzane jest z prędkością poniżej 25 kl/s, natomiast w kodowaniu jednoprzebiegowym jest nawet dwukrotnie szybsze od sprzętowego realizowanego w czasie rzeczywistym!

Produkt: CCE Basic 2.70

Producent: CinemaCraft,http://www.cinemacraft.com

Cena brutto: 58 USD + VAT

Konkurenci: Canopus ProCoder Express

Kontakt: CinemaCraft,http://www.cinemacraft.com

za:

Wysoka jakość i szybkość konwersji, wtyczka do Adobe Premiere 6.x/Pro.

przeciw:

Brak.