CCleaner na smartfony i tablety z Androidem

CCleaner to aplikacja, którą bardzo dobrze powinni kojarzyć użytkownicy komputerów. Pozwala on na wyczyszczenie zalegających w pamięci śmieci, co ma przyspieszyć działanie komputera. Twórcy programu przygotowali też jego pierwszą wersję rozwojową dla smartfonów i tabletów z systemem Android. Aplikację można testować bez żadnych opłat.

Program o nazwie CCleaner jest uznanym narzędziem wykorzystywanym przez użytkowników komputerów w celu utrzymania systemu operacyjnego w dobrej kondycji. To rozbudowane narzędzie, ale jego twórcy oparli się pokusie stworzenia aplikacji do wszystkiego i pecetowa wersja CCleanera nadal jest lekka i nie obciąża systemu. Deweloperzy odpowiedzialni za rozwój narzędzia postanowili jednak nie poprzestać na komputerach stacjonarnych i laptopach i planują wydać swoją aplikację również na tablety i smartfony z systemem Android.

Zadaniem CCleaner na Androida będzie czyszczenie pamięci podręcznej w urządzeniach z mobilnym systemem Google ze zbędnych plików razem ze wszystkimi katalogami przechowującymi dane tymczasowe. Oprócz tego będzie mogła ona wyczyścić rejestry połączeń i odebranych wiadomości. W przyszłości ma dołączyć do tego też czyszczenie danych pozostawianych przez kiepsko napisane aplikacje, które zapychają pamięć urządzenia wraz z mijającym czasem.

CCleaner na smartfony i tablety z Androidem

W celu pobrania wersji rozwojowej CCleanera na Androida należy zapisać się do społeczności betatesterów w serwisie Google Plus. Dopiero po dołączeniu do niej aplikacja będzie możliwa do pobrania za pośrednictwem sklepu Google Play.