CCleaner - nowa, jeszcze lepsza wersja już dostępna

CCleaner to aplikacja do optymalizacji komputera, której specjalnie przedstawiać nie trzeba. Produkt Piriform Ltd. od lat gości na komputerach tysięcy osób, pozwalając zachować system w perfekcyjnym stanie. Na nasze serwery trafiło właśnie wydanie z numerem 4.13.4693.

CCleaner w tej wersji posiada wszystko to, za co zdobył uznanie, czyli prosty w obsłudze interfejs, możliwość własnoręcznego wyboru elementów do oczyszczenia oraz polski interfejs językowy. Ten udany program jest wciąż rozwijany przed producenta, a każde kolejne wydanie rozszerza jego możliwości oraz ulepsza już istniejące. Nie inaczej w przypadku CCleaner 4.13.4693. Tu największe nowości to wprowadzenie pełnego wsparcia dla Windows 8.1 Update 1 oraz Windows Server 2012 R2 Update 1. Dodano także możliwość czyszczenia śladów działalności następujących programów: Wondershare Video Converter Pro, Aimersoft Video Converter Ultimate, Real Player Cloud, a ulepszono obsługę już wspieranych: Java, Windows Defender, FrostWire, CuteFTP 9, Winamp, FileZilla, SUPERAntiSpyware, OpenOffice 4.

CCleaner - nowa, jeszcze lepsza wersja już dostępna

W tym wydaniu pojawia się także ulepszona obsługa przeglądarek Opera - od wersji 15 wzwyż. Czyszczone są takie elementy jak ostatnia lokacja pobierania, historia odwiedzin sieci czy zarządzanie elementami startowymi przeglądarki. Podobne funkcje dodano także do usuwania śladów działania na Chrome. Inne nowości to szybsze zamykanie komputera po czyszczeniu, lepsza praca skrótów klawiaturowych oraz poprawki w interfejsie użytkownika. Zlikwidowano również nieliczne bugi.

Najnowszą wersję CCleaner można pobrać z tej strony. I chyba nie trzeba nikogo do tego zachęcać.