CCleaner - nowa wersja gotowa do pobrania

Ukazało się nowe wydanie popularnej aplikacji do optymalizacji systemu operacyjnego - CCleaner. Jakie zmiany przynosi?

CCleaner to dla wielu osób niemal synonim aplikacji, która pozwoli na zaprowadzenie porządków w systemie operacyjnym. Zaletą jest dziecinnie prosty w obsłudze, przejrzysty interfejs w języku polskim oraz szereg narzędzi do zoptymalizowania pracy komputera - od defragmentacji dysku zaczynając, na usuwania zbędnych lub uszkodzonych kluczy w rejestrze. Dostępne są następujące funkcje:

  • Czyszczenie plikówCCleaner wyszukuje tymczasowe pliki internetowe, historię przeglądarek, zrzuty pamięci, fragmenty plików Chkdsk, pliki dziennika Windows oraz wykorzystane pliki instalacyjne programów. Po przeprowadzeniu skanowania podaje liczbę i rodzaj plików do usunięcia, co można wykonać jednym kliknięciem. W ten sposób można odzyskać nawet kilkanaście gigabajtów miejsca na dysku, zwłaszcza, jeśli system nie był czyszczony przez dłuższy czas.
  • RejestrCCleaner skanuje rejestr w poszukiwaniu uszkodzonych, przestarzałych lub niepotrzebnych kluczy, nieużywanych rozszerzeń plików i innych zbytecznych elementów rejestru. Przed ich skasowaniem można wykonać kopię zapasowa wybranych.
  • Narzędzia – tutaj znajdują się narzędzie pozwalające na deinstalację znajdujących się w systemie programów i gier, możliwość ustalenia, które mają uruchamiać się wraz z systemie operacyjnym, można także przeglądać i usuwać dodatki do przeglądarek oraz przeskanować dysk w celu znalezienia plików zajmujących najwięcej miejsca. Oprócz tego użytkownicy znajdą tu wygodną opcję znalezienia duplikatów plików, panel zarządzania punktami przywracania systemu oraz narzędzie umożliwiające bezpowrotne wymazywanie plików ze wskazanej lokacji.
  • Opcje – tutaj użytkownik może podejrzeć, jakie zaakceptował ciasteczka (cookies) podczas odwiedzania witryn internetowych, ustawić planowe czyszczenia systemu operacyjnego, wybrać użytkowników komputera, którzy otrzymają możliwość zarządzania CCleanerem oraz ustalić opcje zaawansowane
CCleaner - nowa wersja gotowa do pobrania

Nowy CCleaner, oznaczony numerem 5.56, to następujące nowości:

Aktualizacja oprogramowania - sprawdza, czy są dostępne nowe wersja zainstalowanego w systemie oprogramowania. Jeśli je znajdzie, można zaktualizować automatycznie do najnowszych wersji - ale dotyczy to tylko edycji Pro. W przypadku darmowej po prostu wiesz, co wymaga odwiedzenia strony danej aplikacji i pobrania jej najnowszej wersji

Ponadto poprawiono stabilność aplikacji oraz dodano wsparcie dla kolejnych programów.

Najnowsza edycja znajduje się na naszym serwerze.

Kliknij tutaj, aby pobrać CCleaner 5.56!

Zobacz również:

  • Vovalex - ransomware podszywający się m.in. pod CCleaner
  • Apple AirTag - jak zaktualizować oprogramowanie [PORADNIK]