CCleaner - nowa wersja gotowa do pobrania

Ukazało się nowe wydanie popularnej aplikacji do optymalizacji systemu operacyjnego - CCleaner. Jakie zmiany przynosi?

CCleaner to dla wielu osób niemal synonim aplikacji, która pozwoli na zaprowadzenie porządków w systemie operacyjnym. Zaletą jest dziecinnie prosty w obsłudze, przejrzysty interfejs w języku polskim oraz szereg narzędzi do zoptymalizowania pracy komputera - od defragmentacji dysku zaczynając, na usuwania zbędnych lub uszkodzonych kluczy w rejestrze. Dostępne są następujące funkcje:

  • Czyszczenie plikówCCleaner wyszukuje tymczasowe pliki internetowe, historię przeglądarek, zrzuty pamięci, fragmenty plików Chkdsk, pliki dziennika Windows oraz wykorzystane pliki instalacyjne programów. Po przeprowadzeniu skanowania podaje liczbę i rodzaj plików do usunięcia, co można wykonać jednym kliknięciem. W ten sposób można odzyskać nawet kilkanaście gigabajtów miejsca na dysku, zwłaszcza, jeśli system nie był czyszczony przez dłuższy czas.
  • RejestrCCleaner skanuje rejestr w poszukiwaniu uszkodzonych, przestarzałych lub niepotrzebnych kluczy, nieużywanych rozszerzeń plików i innych zbytecznych elementów rejestru. Przed ich skasowaniem można wykonać kopię zapasowa wybranych.
  • Narzędzia – tutaj znajdują się narzędzie pozwalające na deinstalację znajdujących się w systemie programów i gier, możliwość ustalenia, które mają uruchamiać się wraz z systemie operacyjnym, można także przeglądać i usuwać dodatki do przeglądarek oraz przeskanować dysk w celu znalezienia plików zajmujących najwięcej miejsca. Oprócz tego użytkownicy znajdą tu wygodną opcję znalezienia duplikatów plików, panel zarządzania punktami przywracania systemu oraz narzędzie umożliwiające bezpowrotne wymazywanie plików ze wskazanej lokacji.
  • Opcje – tutaj użytkownik może podejrzeć, jakie zaakceptował ciasteczka (cookies) podczas odwiedzania witryn internetowych, ustawić planowe czyszczenia systemu operacyjnego, wybrać użytkowników komputera, którzy otrzymają możliwość zarządzania CCleanerem oraz ustalić opcje zaawansowane

Nowy CCleaner, oznaczony numerem 5.56, to następujące nowości:

Aktualizacja oprogramowania - sprawdza, czy są dostępne nowe wersja zainstalowanego w systemie oprogramowania. Jeśli je znajdzie, można zaktualizować automatycznie do najnowszych wersji - ale dotyczy to tylko edycji Pro. W przypadku darmowej po prostu wiesz, co wymaga odwiedzenia strony danej aplikacji i pobrania jej najnowszej wersji

Ponadto poprawiono stabilność aplikacji oraz dodano wsparcie dla kolejnych programów.

Najnowsza edycja znajduje się na naszym serwerze.

Kliknij tutaj, aby pobrać CCleaner 5.56!