CD PROJEKT RED oraz NVIDIA zaimplementują ray tracing w grze Cyberpunk 2077

Wysoko oceniana i wyczekiwana gra wykorzystuje śledzenie promieni w czasie rzeczywistym

Firmy NVIDIA i CD PROJEKT RED poinformowały dzisiaj, że karty NVIDIA GeForce RTX są oficjalną platformą graficzną gry Cyberpunk 2077 oraz że firmy współpracują nad zaimplementowaniem w grze ray tracingu w czasie rzeczywistym.

CD PROJEKT RED oraz NVIDIA zaimplementują ray tracing w grze Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 zdobył ponad 100 nagród na targach E3 2018, a serwis Gamespot nazwał ją „jedną z najbardziej wyczekiwanych gier dekady”. Jest to kolejny projekt studia CD PROJEKT RED, twórców cieszącej się ogromnym uznaniem gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która zdobyła liczne wyróżnienia „Gra roku”. NVIDIA i CD PROJEKT RED mają za sobą długą historię współpracy technologicznej, która trwa już ponad dziesięć lat.

Zobacz również:

„Cyberpunk 2077 to niezwykle ambitna gra, łącząca w sobie akcję widzianą z perspektywy pierwszej osoby z elementami RPG, a jednocześnie tworząca skomplikowany i wciągający świat, w którym chłoniemy przedstawianą historię”, powiedział Matt Wuebbling, szef działu marketingu GeForce w firmie NVIDIA. „Uważamy, że świat Cyberpunka odniesie ogromne korzyści z realistycznego oświetlenia, które zapewnia ray tracing”.

Ray tracing jest zaawansowaną techniką graficzną wykorzystywaną do uzyskania ultrarealistycznych efektów wizualnych w filmach. Karty NVIDIA GeForce RTX posiadają wyspecjalizowane rdzenie procesora graficznego, dedykowane do akceleracji zadań związanych z ray tracingiem, dzięki czemu takie efekty wizualne mogą być renderowane w czasie rzeczywistym również w grach.

„Śledzenie promieni pozwala nam realistycznie przedstawić jak zachowuje się światło w zatłoczonym środowisku miejskim”, powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED. „Dzięki tej technice możemy dodać kolejną warstwę głębi do już imponującego megamiasta, w którym toczy się gra”.

Cyberpunk 2077 to rozgrywająca się w otwartym świecie przygoda, której akcja toczy się w Night City, megalopolis rządzonym przez obsesyjną pogoń za władzą, sławą i przerabianiem własnego ciała. Nazywasz się V i musisz zdobyć jedyny w swoim rodzaju implant — klucz do nieśmiertelności. Stwórz własny styl gry i ruszaj na podbój potężnego miasta przyszłości, którego historię kształtują twoje decyzje.

Uczestnicy targów E3 będą mogli zapoznać się z grą Cyberpunk 2077 na stoisku numer 1023 w hali południowej w Los Angeles Convention Center. Więcej informacji, w tym ekskluzywne zrzuty ekranu z PC w jakości 4K z włączoną funkcją ray tracingu w czasie rzeczywistym, dostępnych jest na stronie www.nvidia.com.