CD Projekt RED jednak NIE pracuje nad trzema grami z uniwersum Cyberpunk 2077

Zaledwie wczoraj informowaliśmy was o tym, że studio CD Projekt RED pracuje na trzema tytułami związanymi z marką Cyberpunk 2077. Dzisiaj przedstawiciele CD Projektu wystosowali oświadczenie, w którym informują, że doszło do pomyłki.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy was, że CD Projekt RED pracuje nad trzema grami z uniwersum Cyberpunk. Świadczyć o tym miała wypowiedź prezesa CD Projekt Adama Kicińskiego: "Pracujemy nad trzema rzeczami "cyberpunkowymi" - nad główną grą i nad dwoma jeszcze. To są trzy zespoły. Pracujemy też nad Gwintem i mamy jeszcze nieogłoszoną grę w Spokko. Czyli mamy pięć zespołów pracujących, trzy pracujące nad Cyberpunkiem." Okazuje się, że lider polskiego studia został źle zrozumiany, ewentualnie doszło do błędu w tłumaczeniu jego wypowiedzi.

Dzisiaj przedstawiciele CD Projektu wystosowali krótkie oświadczenie, które jest też swoistym sprostowaniem informacji jakie trafiły do nas wczoraj.

Zobacz również:

Obecnie posiadamy pięć zespołów, które pracują na kilkoma różnymi projektami, trzy z nich skupione są na rozwoju Cyberpunk 2077. Chodzi tu o oddziały CD Projekt Red w Warszawie oraz Krakowie, które zajmują się główną grą oraz o nasz zespół we Wrocławiu, który składa się z około 40 specjalistów zajmujących się pracami badawczo rozwojowymi. Oddzielny zespół z warszawskiego oddziału zajmuje się rozwojem gry karcianej Gwint. Wreszcie, nasz ostatni zespół - Spokko, pracuje obecnie na niezapowiedzianą jeszcze mobilną produkcją.

Z jednej strony szkoda, z drugiej może to oznaczać, że kolejny tytuł AAA od CD Projekt RED może być powrotem do marki Wiedźmin. Czas pokaże, czy tak będzie w rzeczywistości. Póki co pozostaje nam odliczać dni do premiery Cyberpunk 2077, która odbędzie się 16 kwietnia 2020 roku na PlayStation 4, Xbox One i PC.