CD Projekt RED nie zostanie przejęte przez EA

Pojawiła się ostatnio w sieci informacja na temat przejęcia polskiego studia CD Projekt RED, znanego z serii gier wideo Wiedźmin, przez Electronic Arts. Przedstawiciel firmy zdementował jednak te informacje.

CD Projekt RED to polskie studio robiące gry wideo. Ostatnim zaprezentowanym przez nie hitem docenionym na całym świecie jest Wiedźmin 3: Dziki Gon, czyli trzecia część trylogii gier wydana na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Gra okazała się ogromnym sukcesem, a CD Projekt RED pracuje teraz nad dwoma dodatkami.

W sieci zaczęła krążyć wypowiedź rzekomego pracownika CD Projekt RED, która informowała o wizycie przedstawicieli EA w siedzibie polskiego studia. Ta wizytacja nie miała mieć nic wspólnego z dystrybucją jakiegokolwiek tytułu, bo obecnie CD Projekt RED nie ma w planach wydawniczych nowych gier. Celem wizyty pracowników EA miały być rozmowy o przejęciu rodzimej firmy.

CD Projekt RED nie potwierdza informacji o przejęciu firmy przez Electronic Arts

CD Projekt RED nie potwierdza informacji o przejęciu firmy przez Electronic Arts

Wygląda jednak na to, że doniesienia dotyczące rozmów dotyczących przejęcia CD Projekt RED przez EA nie miały miejsca. Do tej informacji odniósł się Marcin Momot na Twitterze. Dał jasno do zrozumienia, że plotki dotyczące sprzedaży CD Projekt RED są nieprawdziwe, a o przejęciu firmy przez EA nie ma mowy.

Niewykluczone, że pracownicy EA faktycznie byli w siedzibie CD Projekt RED. Pracownicy EA mogli rozmawiać ws. dystrybucji gier powiązanych z Origin na platformie GOG. Powodów takiej wizyty mogło być zresztą znacznie więcej, ale raczej nie ma co doszukiwać się w nich drugiego dna.

źródło: dsogaming.com