CD Projekt RED przechodzi na pracę zdalną, wrześniowa premiera Cyberpunk 2077 niezagrożona

Studio CD Projekt RED poinformowało o przejściu na pracę zdalną, jednak jak informują przedstawiciele studia - premiera Cyberpunk 2077 powinna odbyć się zgodnie z planem.

Koronawirus sparaliżował codzienne życie milionów ludzi na całym świece. Działanie wirusa dotknęło również produkcje filmów czy deweloperów gier. Jednym z pierwszych dużych zespołów, który zdecydował się przejść całkowicie na pracę zdalną zostało Bungie, które już na początku marca poinformowało o zmianie trybu pracy.

Teraz w ślady twórców Destiny poszli przedstawiciele CD Projekt RED oraz Rockstar Games. Polskie studio, za pośrednictwem Twitter, opublikowało wiadomość do fanów, w której informuje, że z powodu obaw przed działaniem wirusa COVID-19, władze studia zdecydowały o przejściu na pracę zdalną. "REDzi" zadbali również o odpowiednią infrastrukturę i systemy, tak aby wszyscy pracownicy mogli komfortowo, w zaciszu swoich domostw, kontynuować prace nad Cyberpunk 2077.

Zobacz również:

Co istotne, w oficjalnym komunikacie, włodarze CD Projekt RED zapewnili, że nie przewidują, aby zamieszanie wywołane reorganizacją wpłynęło ostatecznie na wrześniową datę premiery ich nadchodzącego przeboju.

Podobną drogę obrało studio Rockstar Games, które prace nad rozwojem trybów sieciowych GTA 5 i Red Dead Redemption 2 (oraz prawdopodobnie nowymi, niezapowiedzianymi jeszcze, projektami), kontynuować będzie poza główną siedzibą. Podobnie jak w pozostałych wypadkach, liderzy zespołu zapewniają, że nowy tryb pracy w żaden sposób nie wpłynie na zawartość, która regularnie trafia do RDR 2 i TA 5.

Nam pozostaje pogratulować wszystkim dobrych decyzji. Zdrowie i bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Choć na tą chwilę nie wiemy nad jaką nową produkcją pracuje Rockstar Games, to śmiało możemy wyczekiwać premiery Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED. Premiera gry odbędzie się 17 września na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Google Stadia#. Twórcy poniekąd potwierdzili już, że gra trafi także na Xbox Series X.

źródło: twitter