CD Projekt RED również rezygnuje z PAX East 2020

Kolejna firma odwołuje swój udział w tegorocznej imprezie PAX East 2020, tym razem padło na CD Projekt RED. Powód ten sam, co w przypadku innych rezygnacji – koronawirus.

Epidemia koronowirusa wpływa nie tylko na życie i zdrowie ludzi, ale również na transport, finanse i przemysł. Negatywny wpływ odczuła również branża gier i nowoczesnych technologii. Wiele firm informuje o problemach produkcyjnych i dystrybucyjnych, a lista gości tegorocznych imprez gamingowych kurczy się każdego dnia. Tak właśnie jest w przypadku wydarzenia PAX East 2020, które rozpocznie się już 27 lutego w Bostonie. Do grona "wielkich nieobecnych" dołączy również CD Projekt RED.

Kierownik działu komunikacji amerykańskiego oddziału CD Projekt RED – Stephanie Bayer, poinformowała właśnie na serwisie Twitter, o odwołaniu udziału firmy w nadchodzącej imprezie.

Zobacz również:

  • Promocje na gry na PS4 i PS5. Sprawdź najnowsze okazje [27.09.2021]
  • Promocje na gry na Xbox One i Xbox Series X. Sprawdź najciekawsze okazje [9.09.2021]

Właśnie się dowiedziałam, że moja ekipa odwołała naszą podróż na PAX East, więc nie będę na wydarzeniu jak wcześniej planowano. - Stephanie Bayer, CD Projekt RED

Bayer dodała również, że nadal w planach jest jej obecność na Game Developers Conference, które odbędzie się pod koniec marca. Jest to jednak niewielkie pocieszenie dla uczestników PAX East, którzy z pewnością spodziewali się nowych materiałów dotyczących Cyberpunk 2077.

CD Projekt RED to kolejny deweloper, który rezygnuje z PAX East. Wcześniej z udziału zrezygnowało Sony, a Square Enix i Capcom ograniczyli swoje wystąpienia i ilość pracowników obecnych na wydarzeniu. Nie wszyscy jednak postanowili opuścić imprezę. Studio Gearbox nie tylko potwierdziło swój udział, ale zapowiedziano również ogłoszenie dużego dodatku do ich ostatniej produkcji – Borderlands 3.

Premiera Cyberpunk 2077 jest planowana na 17 września 2020 roku. Gra ukaże się na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz na PC.

źródło: Twitter