CD Projekt przejmuje Metropolis i zapowiada THEY

Firmy CD Projekt i Metropolis Software podpisały umowę inwestycyjną, na mocy której CD Projekt stało się posiadaczem większościowego udziału w Metropolis Software. Docelowe przejęcie firmy ma być kolejnym krokiem CDP w kierunku dominacji na wschodnioeuropejskim rynku gier.

Dotychczasowe działania firmy CD Projekt ogniskowały się głównie wokół lokalizacji i wydawania gier komputerowych. Pierwszym posunięciem, które świadczyło o tym, że nadchodzą wielkie zmiany, było powołanie CD Projekt RED i realizacja pionierskiego dla firmy projektu The Witcher. Teraz, po kilku miesiącach od premiery Wiedźmina, nadszedł czas na kolejny krok.

CD Projekt przejmuje Metropolis i zapowiada THEY

They

W ostatnich dniach rynek gier komputerowych w Polsce zelektryzowała wiadomość o tym, że CD Projekt oraz Metropolis połączyły siły - znany wydawca przejął 51% udziałów firmy. Docelowo ma przejąć całość.

Choć rodzima firma Metropolis Software bynajmniej nie należy do europejskiej czołówki producentów gier, to ma na swoim koncie kilka tytułów. Najważniejszymi z nich są Gorky 17 oraz Infernal.

Najnowszym projektem Metropolis jest THEY, shooter, którego akcja umieszczona została w niedalekiej przyszłości, na zniszczonej wojną Ziemi. Choć o tytule nie jest jeszcze zbyt głośno, to już teraz podać można kilka ciekawych informacji. Wiadomo m.in. że gra tworzona jest na bardzo nowoczesnym, autorskim silniku Metropolis, cechuje się rozbudowaną i dynamiczną fabułą oraz ukaże się na PC i jedną z konsol nowej generacji. Główną nowinką jaką zaoferuje, ma być niespotykana wcześniej możliwość zaprojektowania i używania własnej broni. Premiera została zaplanowana na rok 2009.

CD Projekt przejmuje Metropolis i zapowiada THEY

They

Metropolis ma kontynuować pracę nad THEY jako niezależne studio. Jednocześnie firma otrzyma potężne wsparcie finansowe, programistyczne i marketingowe od CDP. Jaki będzie końcowy efekt? Okaże się po premierze. Póki co musimy przyznać, że autorów czeka naprawdę tytaniczne zadanie - rywalizacja wśród gier FPS od dawna uznawana jest za najbardziej wymagającą dla twórców...

Poniżej przedstawiamy trailer They z targów GC 2007 (gra od tego czasu mocno ewoluowała!):