CD Projekt zapowiada Edycję Rozszerzoną Wiedźmina!

CD projekt przygotował dla graczy naprawdę atrakcyjną niespodziankę. Już w maju na rynek trafi ulepszona i poprawiona wersja jednego z najlepszych RPG ubiegłego roku. Mowa oczywiście o Wiedźminie.

Wiedźmin został bardzo dobrze przyjęty na rynku. Na ostatniej konferencji prasowej CD Projekt ogłosił, że od momentu premiery gra rozeszła się na świecie w nakładzie ponad 600 000 egzemplarzy. Szczególny sukces tytuł odniósł na rynku polskim - w weekend otwarcia, w naszym kraju sprzedano około 35 000 egzemplarzy Wiedźmina. Gra odebrała tym samym palmę pierwszeństwa grze Heroes of Might and Magic V, która podczas premiery sprzedała się w 12 500 egzemplarzy.

CD Projekt nie zamierza oczywiście spocząć na laurach. Adam Kiciński, szef studia CD Projekt RED, stwierdził: "Tak naprawdę dopiero teraz, gdy pokonaliśmy wiele początkowych barier, będziemy mogli rozwinąć skrzydła, co oczywiście zamierzamy uczynić." Efektem prac ma być nadchodząca Edycja Rozszerzona Wiedźmina.

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona ma być znacznie poprawioną i bardziej rozbudowaną wersją gry Wiedźmin. Zmiany zajdą na dwóch płaszczyznach - od strony technicznej oraz nowości. Autorzy zapowiadają m.in. skrócenie czasu ładowania poziomów o około 80%, zwiększenie stabilności gry na różnych systemach operacyjnych oraz poprawki w systemie walki i interfejsie. Wiadomo również, że wersja angielska i niemiecka gry zostaną rozbudowane względem dialogów (pierwotnie zostały one znacznie okrojone w stosunku do wersji polskiej).

To jednak nie wszystko. CD Projekt zdecydował się dodać do gry ponad 100 nowych gestów postaci oraz poprawić ich mimikę. Wszystko po to, aby dialogi pomiędzy bohaterami gry wyglądały jeszcze bardziej realistycznie.

CD Projekt zapowiada Edycję Rozszerzoną Wiedźmina!

Edycja Rozszerzona to jednak nie tylko zmiany w mechanice gry czy ulepszona szata graficzna. To również dołączony edytor modów o nazwie D'jinni, umożliwiający graczom tworzenie bądź modyfikację ich własnych przygód w świecie Wiedźmina. Dla tych, którzy nie mają czasu na zabawę w Mistrzów Gry, CD Projekt RED przygotował dwie zupełnie nowe przygody. Pierwsza, "Cena neutralności", opowiada o powrocie Geralta w okolice twierdzy Kaer Moren i składa się z trzech questów. Druga, złożona z pięciu questów, skupia się na problemach Jaskra - Wiedźmin zmuszony jest wyciągać przyjaciela z kłopotów.

Na koniec słowo o wydaniu ER. CDP Poinformowało, że Edycja Rozszerzona zawierać będzie nie tylko DVD z grą, ale również oddzielną płytkę z edytorem Modów D'jinii, oraz z dwoma dodatkowymi przygodami, płytę DVD Video z poszerzonym materiałem o tworzeniu gry i płytę muzyczną z utworami z gry zawierającą 29 ścieżek dźwiękowych. Do tego dojdzie jeszcze płyta audio inspirowaną grą (15 utworów), instrukcja, oficjalny poradnik oraz opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego. Nabywcy dostaną też drukowaną mapę świata.

Wszystkie poprawki i dodatkowa zawartość zostaną udostępnione za darmo zarejestrowanym użytkownikom w wersji elektronicznej.

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona trafi na półki sklepowe dokładnie 15 maja 2008 roku. Gra wydana zostanie w cenie 99,90 złotych.

Zobacz również:

Dobry, zły i brzydki. Recenzja Wiedźmina

Ściągnij demo Wiedźmina

Wiedźmin od kuchni. Tajemnice projektu i wywiad z twórcami