CD Projekt zostało drugą, co do wielkości, firmą tworzącą gry w Europie

CD Projekt ustępuje pod względem wartości jedynie Ubisoftowi.

Polski wydawca i producent - CD Projekt, stał się w ostatnich latach ważnym graczem na międzynarodowej arenie gier, a akcje giełdowe dewelopera są na czwartym miejscu, pod względem wartości, na liście polskich korporacji. Właśnie okazało się, że CD Projekt wyrósł na drugą, największą firmę z branży gier w Europie. Wartość dewelopera wynosi obecnie około 8 miliardów dolarów i ustępuje jedynie francuskiej firmie – Ubisoft.

Za sukcesem polskiej korporacji stoją, przede wszystkim, gry z serii Wiedźmin. Każda odsłona sagi osiągnęła ogromny sukces artystyczny i komercyjny, a trzecia część – Wiedźmin 3: Dziki Gon, jest uznawana za jedną, z najlepszych gier ostatniej dekady. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnim okresie, niebagatelną rolę we wzroście zysków firmy odegrał serial Wiedźmin, dostępny na platformie Netflix. Od premiery serialu, sprzedaż trzeciej części cyklu wzrosła o 554%. Dodatkowe profity pochodzą również z premiery tytułu na konsolach Nintendo Switch.

Zobacz również:

  • Gigabyte GeForce RTX 4080 16GB EAGLE OC - nie taki Cyberpunk 2077 straszny, jak go malują
  • Wiedźmin, sezon 3. Kiedy premiera? Obsada, fabuła, zwiastun serialu Netflixa

Już teraz można mówić również o ogromnym sukcesie Cyberpunk 2077, pomimo tego, że gra jeszcze nie miała swojej premiery. Tytuł ten, jest jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku, a zamówienia przedpremierowe już wygenerowały dla CD Projekt pokaźne zyski. Jedno jest pewne, sukcesy naszej rodzimej firmy są dobrym powodem do dumy.

źródło: pcgamer.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: