CD-RW na baterie

SONY zaprezentowała nowy model przenośnej nagrywarki CD-RW CRX10U/A2, która zasilana jest z baterii i może pełnić funkcję standardowego odtwarzacza CD.

CRX1OU/A2, pierwszy napęd CD-RW oferowany przez Sony w serii produkcyjnej Digital Relay waży zaledwie 0,4 kg a jego wymiary wynoszą 13 x 2.5 x 15 cm. Urządzenie zaprojektowane zostało jako przenośny odtwarzacz CD, nagrywarka MP3 lub nośnik kopii zapasowych. Do połączenia z komputerem (z systemem Mac OS lub Windows) wykorzystuje port USB i pozwala na nagrywanie płyt odpowiednio z prędkością 2x dla CD-R i 4x CD-RW, a odczytuje je z 6x szybkością. Odłączona od komputera, nagrywarka może czytać płyty CD, CD-R lub CD-RW z nagranymi plikami w formacie MP3, co oznacza, że na jednym krążku zmieścimy do 11 godzin muzyki (dekodowanie MP3 odbywa się z prędkością 128 lub 320Kb/sekundę), przy czym sama bateria starcza na około 2 godziny pracy.

Wraz z nowym urządzeniem w zestawie znajduje się kabel USB, zasilacz sieciowy, ładowalne baterie InfoLithium, kompaktowe słuchawki wyposażone w urządzenie do sterowania pracą wraz z wyświetlaczem LCD oraz pakiet oprogramowania w skład którego wchodzi: CharisBac Describe, i Retrospect Express. Minimalne wymagania sprzętowe to Macintosh PowerPC z procesorem G3 (oczywiście z portem USB) i system operacyjny Mac OS 8.6 (wersja OS x nie obsługuje procesu 'wypalania') lub jego odpowiednik pecetowy. Sugerowana cena urządzenia to 399 USD.

www.storagebysony.com


Zobacz również