CD-RW z interfejsem USB 2.0

Firma QPS zaprezentowała nowy napęd CD-RW korzystający ze standardu USB 2.0 który znacznie przewyższa wydajnością wersję 1.1.

Zaprezentowany przez QPS napęd CD-RW umożliwia użytkownikowi nagrywanie płyt CD-R lub CD-RW z 8x prędkością oraz ich odtwarzanie przy 32x szybkości. Korzystające z USB 2.0 urządzenie zapewnia przesył danych szybszy niż standard FireWire i o wiele lepszy niż wersja 1.1, a ponadto jest z nią w pełni kompatybilne. Oznacza to, że bez większych problemów można je podłączyć do starszych komputerów wyposażonych w USB 1.1 przy czym w tym momencie napęd pracuje przy prędkości 4x/4x/8x.

Zgodnie z tym co podaje QPS ich najnowszy produkt wyposażony został w 2 MB pamięci RAM oraz pełną wersję oprogramowania służącą do zarządzania procesem nagrywania, nośniki CD-R i CD-RW, torbę ochronną oraz dodatkowe akcesoria. Sugerowana cena sprzedaży napędu to 249 USD. Należy również dodać, że firma podaje informacje o kompatybilności nowego urządzenia z komputerami PC i Mac, jednak dołączone oprogramowanie Nero InCD firmy Ahead Software współpracuje tylko z Windows.

USB 2.0 stosunkowo powoli staje się dominującym standardem wykorzystywanym przez komputery stacjonarne PC lub Macintosh jak i przenośne. Mimo to firmy takie jak Orange Micro czy Keyspan wprowadzają do sprzedaży karty PCI bazujące na USB 2.0, które będą mogły współpracować z Makami.

www.qps-inc.com


Zobacz również