CDBurnerXP - wygodne nagrywanie wszelkiego rodzaju płyt

CDBurnerXP to program służący do zapisywania danych na płytach CD, DVD oraz Blu-ray. Może posłużyć również do tworzenia obrazów płyt w popularnym formacie .iso.

CDBurnerXP dostępny jest za darmo w pełnej wersji, a korzystać może z niego każdy - zarówno użytkownik prywatny, jak też i duża firma. Interfejs jest bardzo łatwy w obsłudze i nawet początkujący będzie w stanie skorzystać z możliwości aplikacji, czyli stworzenia nośnika CD-R/CD-RW/DVD+R/DVD-R/DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM/BD/HD-DVD (wliczając w to dwuwarstwowe), a także zgrywanie zawartości nośnika do obrazu .iso lub zapis .iso jako nośnika. W przypadku tworzenia Audio CD można wybrać, czy pomiędzy utworami mają być przerwy, czy też mają one iść jednym ciągiem.

Inne warte uwagi cechy programu to tworzenie dysków startowych, konwerter formatów .bin/nrg na .iso, drukowanie okładek, dodawanie utworów audio do już istniejącego dysku, współpraca z LightScribe czy wbudowany odtwarzacz audio. Nowe elementy na pewno jeszcze się pojawią, ponieważ CDBurnerXP jest ciągle rozwijany i aktualizowany. Najświeższe wydanie nosi numer 4.5.4.5118 i można pobrać je z naszej strony.