CDP.PL polskim wydawcą gier Kalypso Media

CDP.pl ma wielką przyjemność poinformować o rozpoczęciu współpracy z Kalypso Media. Tytuły tego wydawcy trafią do katalogu wydawniczego CDP.pl i już wkrótce będą dostępne w sprzedaży na terenie całego kraju.

Kalypso Media to operujący globalnie niezależny developer i wydawca gier, którego założycielami są weterani branży – Simon Hellwig i Stefan Marcinek. Kalypso Media jest uznawane za jednego z największych wydawców gier strategicznych i symulacyjnych na PC, Mac, Linxa oraz konsole. Tytuły tej firmy, na czele z popularną serią symulatorów dyktatora tropikalnej wyspy – Tropico, są dostępne na całym świecie dzięki rozbudowanej sieci umów dystrybucyjnych na wydania fizyczne i cyfrowe.

Pierwszymi tytułami Kalypso Media, których polskim dystrybutorem na mocy nowej umowy będzie firma CDP.pl, są:

Tropico 5

Kolejna odsłona uznanej przez krytyków i lubianej przez graczy serii symulatorów dyktatora. Poszerzaj wpływy swojej dynastii od czasów kolonialnych aż po XXI wiek; staw czoło całkiem nowym wyzwaniom, poznaj zaawansowany system handlu, badań i rozwoju naukowego oraz eksploracji i po raz pierwszy w historii zagraj ze znajomymi w trybie wieloosobowym dla maksymalnie 4 graczy (również na zasadzie współpracy).

Platformy: PC, Xbox 360, PlayStation 4

Wersja językowa: polskie napisy (PC), oryginalna (Xbox 360, PlayStation 4)

Planowana data premiery: 27.03.2015 (PC, Xbox 360), 28.04.2015 (PlayStation 4)

Spodziewana cena detaliczna: 79,99 (PC), 149,99 (Xbox 360), 229,99 (PlayStation 4)

CDP.PL polskim wydawcą gier Kalypso Media

Tropico 5

Tropico Dictator Pack

Zestaw czterech poprzednich odsłon kultowego symulatora dyktatora tropikalnej wyspy, teraz dostępy w jednym pudełku w korzystnej cenie. W pakiecie zawarte są również dodatki, takie jak Władza Absolutna do Tropico 3 czy Czasy Współczesne do Tropico 4.

Platformy: PC

Wersja językowa: oryginalna (Tropico 1 i 2), polskie napisy (Tropico 3 i 4)

Planowana data premiery: 20.03.2015

Spodziewana cena detaliczna: 49,99 (PC)

Dungeons 2

Dungeons 2 to strategia fantasy autorstwa zespołu Realmforge, w której wcielamy się w złego władcę lochów. Gracz zwerbuje w niej armię straszliwych istot i staje na czele jednej z dwóch nowych frakcji. Będzie też musiał broni swojego królestwa przed nieznośnymi bohaterami. Możliwe będzie też wyjście na powierzchnię, by wypowiedzieć wojnę miastom ludzi i posłużyć się „Rąsią Przestrachu”, aby bezpośrednio móc kontrolować sługusy, wydawać im rozkazy, a nawet wymierzać porządne lanie, aby utrzymać łachudry w ryzach.

Platformy: PC

Wersja językowa: polskie napisy

Planowana data premiery: 27.04.2015

Spodziewana cena detaliczna: 119,99 (PC)

Crookz – The Big Heist

Crookz – The Big Heist to gra strategiczna o wyjątkowym, funkowym klimacie, osadzona w różowych latach siedemdziesiątych. Popisuj się swoimi umiejętnościami, planując niezapomniane skoki i rabunki. Wykorzystuj techniki szpiegowskie i wykazuj się bystrością umysłu, aby nie dać się złapać. Stosuj skuteczne strategie, gromadząc i wyposażając zespół przed każdą fuchą i opracowując idealne sposoby na włamy.

Platformy: PC

Wersja językowa: polskie napisy

Planowana data premiery: 22.05.2015

Spodziewana cena detaliczna: 99,99 (PC)

Grand Ages: Medieval

Grand Ages: Medieval to gra strategiczna w czasie rzeczywistym od Gaming Minds. Bądź przywódcą i rozwijaj swoją osadę dzięki budowaniu, badaniom, ekspansji i podbijaniu terenów ciągnących się od Skandynawii do północnej Afryki; od Portugalii, przez Kaukaz, aż po Środkowy Wschód. Ze skromnego przywódcy niewielkiej osady zmień się we władcę całej Europy. Weź udział w ekscytującej kampanii ze szczegółowo zaprojektowanymi cutscenkami, graj według własnych zasad w trybie wolnej gry lub wystaw swoje umiejętności na próbę w trybie wieloosobowym, gdzie zmierzysz się z nawet 7 innymi graczami!

Platformy: PC

Wersja językowa: polskie napisy

Planowana data premiery: Q2 2015

Cena 119,99 (PC)

Kolejne gry Kalypso Media, które trafią do polskiej dystrybucji CDP.pl zostaną ujawnione w przyszłości.