CDP.pl od dziś sprzedaje filmy i audiobooki oraz przedstawia program OPOS

Polski serwis CDP.pl, czyli dawny CD Projekt, zakończył dzisiaj pierwszy rok działalności. Od momentu startu oferta Cyfrowej Dystrybucji Plików znacznie się poszerzyła. Dzisiaj zapowiedziane zostały i natychmiast wdrożone kolejne nowości. Oprócz gier, książek i komiksów użytkownicy mogą teraz za pomocą tego samego konta użytkownika kupować audiobooki oraz filmy, a to wszystko za pomocą dedykowanej aplikacji na komputery stacjonarne.

Serwis CDP.pl powstał rok temu i z początku był sklepem oferującym cyfrowe kopie gier. Pierwsza wersja sklepu wystartowała jako wersja beta, a oferta była dość skromna - 36 gier na czele z polskim Wiedźminem. W przeciągu roku do gier dołączyły książki i komiksy, a na chwilę obecność w ofercie znajduje się blisko 3000 różnych wirtualnych produktów z tych trzech kategorii.

Dziś natomiast zapowiedziany został start dwóch nowych kategorii cyfrowych dóbr. Są to audiobooki dostarczane przez Audiotekę oraz filmy. W obu przypadkach oferta na start zawiera po 50 starannie dobranych pozycji. CDP.pl stara się wyróżnić na tle innych serwisów oferujących treści wideo. W przeciwieństwie do klasycznego modelu VoD (Video on Demand, wideo na żądanie) po zakupie filmu w CDP.pl zostaje on na stałe przypisany do wirtualnej półki użytkownika. Ceny w większości wypadków wynoszą 9,99zł lub 19,99zł, a filmy zagraniczne mają polskiego lektora i/lub napisy.

CDP.pl od dziś sprzedaje filmy i audiobooki oraz przedstawia program OPOS
Nowością jest także program o nazwie OPOS, który ma pozwolić na łatwe pobieranie kupionych materiałów na dysk twardy komputera. Dzięki niemu można wygodnie pobrać swoje treści, w tym instalatory zakupionych gier oraz filmy, które następnie można odtwarzać za pomocą aplikacji bez konieczności połączenia z internetem. W większości wypadków pliki są zabezpieczone przed kopiowaniem, ale zdarzają się pozycje bez DRM w formacie MP4, które można odtwarzać na dowolnym urządzeniu za pomocą wybranego przez siebie odtwarzacza.

Z okazji pierwszych urodzin serwisu organizowana jest teraz cała gama promocji. Przecenione materiały można znaleźć na głównej stronie sklepu, a na profilu firmy na Facebooku co chwila rozdawane są kody.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10