CDP.pl oficjalnym polskim dystrybutorem Guitar Hero Live

Activision prezentuje grę Guitar Hero Live, która już tej jesieni będzie dostępna na całym świecie – oficjalnym polskim dystrybutorem tytułu jest CDP.pl.

Guitar Hero, fenomen popkultury, który przebojem wdarł się na scenę i zaprezentował nowy sposób doświadczania muzyki, powraca z kolejnym przełomowym rozwiązaniem, które na nowo rozpali twoje marzenia o staniu się gwiazdą rocka. Activision Publishing, Inc. zapowiedziało Guitar Hero Live, produkt stanowiący krok milowy dla Guitar Hero – marki, która po wypuszczeniu na rynek najszybciej w całej historii konsolowych gier wideo zarobiła miliard dolarów ze sprzedaży w Ameryce Północnej i Europie oraz zebrała szeroką, liczącą ponad 40 milionów, rzeszę graczy.

Gra Guitar Hero Live została stworzona przez studio FreeStyleGames, w którym powstały również takie świetnie przyjęte tytuły jak DJ Hero i DJ Hero 2. W grze zostały wprowadzone dwa oszałamiające warianty rozgrywki, w tym tryb GH Live rozgrywany z perspektywy pierwszej osoby – dzięki niemu wyjdziesz na scenę jako największa gwiazda występu. GH Live to przełomowy krok w stronę realizmu, który pozwoli ci w pełni zanurzyć się w rozgrywce oraz dostarczy całej gamy przyprawiających o zawrót głowy emocji związanych z występowaniem na żywo w prawdziwym zespole i przed prawdziwą publicznością reagującą w dynamiczny sposób na to, czy grasz dobrze, czy słabo. Jako gitarzysta solowy wykonasz szereg piosenek, które pojawiły się na stale zmieniającej się scenie muzycznej. Wystąpisz w rozmaitych miejscach, od malutkich scen klubowych, przed zaledwie setką słuchaczy, do wielkich scen na festiwalach plenerowych, przed setkami tysięcy ludzi.

Zobacz również:

  • NVIDIA i Google przechodzą do obozu Sony. Poszło o przejęcie Activision Blizzard

Guitar Hero Live wprowadza również GHTV, pierwszą na świecie platformę do odtwarzania interaktywnych teledysków. GHTV to działający przez całą dobę tryb umożliwiający grę równolegle z utworami ze stale zwiększającej się kolekcji oficjalnych teledysków z różnych gatunków muzycznych – od świeżo wydanych utworów po ulubione przeboje. Fani mogą wybierać z szerokiej oferty kanałów oraz występów tematycznych, odkrywając nowe piosenki w trakcie gry, a także odtwarzając utwory na żądanie. W GHTV można również grać razem z przyjaciółmi w tym samym pokoju, a także przeciwko graczom z całego świata, żeby przekonać się, kto uzyska najlepszy wynik dla danej piosenki, oraz zdobyć po drodze różnorakie osiągnięcia. GHTV to pełna życia, dynamiczna platforma, która stanowi niekończące się źródło nowych muzycznych doznań oraz pozwala ci poczuć koncertową atmosferę we własnym domu.

Przełomowe rozwiązania z Guitar Hero Live, czyli GH Live oraz GHTV, są dostępne i w pełni grywalne nie tylko na konsolach, ale również na tabletach i smartfonach. Już niedługo pojawią nowe, ekscytujące informacje.

CDP.pl oficjalnym polskim dystrybutorem Guitar Hero Live

Guitar Hero Live

„Guitar Hero to marka, którą uwielbia wielu ludzi. Opracowywanie tego, jak ją podtrzymać w taki sposób, żeby niosła ze sobą przełomowe i innowacyjne rozwiązania, zajęło lata pełnej zaangażowania i miłości pracy” – powiedział Eric Hirshberg, dyrektor generalny Activision Publishing, Inc. „Guitar Hero Live pozwala ożywić prawdziwe tłumy, które reagują w realistyczny sposób. Naszym celem było sprawienie, żeby gracze poczuli, całkiem dosłownie, tremę towarzyszącą występom. Natomiast dzięki GHTV udało się nam stworzyć pierwszą na świecie platformę do odtwarzania interaktywnych teledysków. Wszystko to jest dostępne na konsolach oraz urządzeniach mobilnych. Guitar Hero powraca – i jeszcze nigdy nie miało się tak świetnie.”

Guitar Hero Live potęguje doświadczenia związane z grą dzięki wprowadzeniu nowoczesnego, zaprojektowanego od nowa kontrolera – gitary zaopatrzonej w sześć przycisków podzielonych na dwa rzędy, co lepiej odzwierciedla naturalny sposób grania na gitarze. Nowy format zapewnia świetną zabawę graczom na każdym poziomie umiejętności. Początkujący mogą się poczuć jak gwiazdy rocka po opanowaniu jedynie trzech dolnych przycisków. Bardziej doświadczeni gracze nie muszą już rozciągać palców na gryfie kontrolera i zamiast tego mogą opanować kombinacje dwóch rzędów przycisków, które naśladują prawdziwe akordy. Dla zaawansowanych graczy odwzorowanie złożonych kombinacji i układów palców będzie stanowić prawdziwe wyzwanie i dostarczy im nowych wrażeń. To proste, innowacyjne rozwiązanie sprawia, że gra jest przystępna dla początkujących oraz niełatwa do opanowania dla weteranów.

CDP.pl oficjalnym polskim dystrybutorem Guitar Hero Live

Guitar Hero Live

Szeroki wybór muzyki stanowi serce i duszę tej gry. Guitar Hero Live przypomina nowoczesne festiwale muzyczne, w których rock, folk, hip-hop, pop, muzyka klubowa oraz muzyka country dzielą tę samą scenę. W grze będzie można odtworzyć setki piosenek z szerokiego repertuaru wykonawców, do których zaliczają się: The Black Keys, Fall Out Boy, My Chemical Romance, Gary Clark, Jr., Green Day, Ed Sheeran, The War on Drugs, The Killers, Skrillex, The Rolling Stones, The Lumineers, Carrie Underwood, Pierce the Veil oraz Blitz Kids, a także wiele innych zespołów, których nazwy zostaną podane w nadchodzących miesiącach.

„Z przyjemnością wspieramy nowe wydanie gry Guitar Hero Live, która jest kontynuacją jednej z najlepszych i odnoszących największe sukcesy muzycznych gier wideo wszechczasów i która pozwala artystom dostarczyć swoim fanom dużo zabawy oraz interaktywnej rozrywki” – powiedział Bruce Resnikoff, prezes Universal Music Enterprises.

Gra Guitar Hero Live będzie dostępna jesienią 2015 roku na systemy PlayStation4 oraz PlayStation3, wszechstronny system rozrywki Xbox One, system rozrywki Microsoftu Xbox 360, konsolę Wii U oraz wybrane urządzenia mobilne, które wkrótce zostaną ogłoszone.