CDV czeka do przyszłego roku!

CDV poinformowało o przesunięciu premier dwóch niezwykle interesujących tytułów, Breed oraz Imperium Galactica III, na drugi kwartał przyszłego roku.

Oczekiwana z niezwykłym zainteresowaniem, zdobywczyni pierwszej nagrody na tegorocznych targach ECTES, w kategorii „Best PC Game”, gra Breed nie zawita do sklepów w tym roku. Podobny los czeka też drugi zapowiadany na ten rok tytuł Imperium Galatica III.

Zespół pracujący nad grą Breed, po entuzjastycznym przyjęciu na targach w Londynie, otrzymał dodatkowe środki finansowe, na dopracowanie gry tak aby maksymalnie wykorzystywała możliwości kart graficznych nowej generacji. Gra miała się ukazać jeszcze w tym roku, firma CDV zdecydowała się jednak przesunąć premierę aby oddać graczom jak najbardziej dopracowany produkt. Mam nadzieję, że to się opłaci i gra powali wszystkich na kolana. Na otarcie łez oczekujący gracze będą mieli okazję przetestować grę w wersji demo (single player mode) pod koniec bieżącego roku.

Fabuła Breed przenosi nas w rok 2602, kiedy to ziemska kolonia w głębokim kosmosie zostaje zaatakowana przez obcych, którym koloniści nadali przezwisko The Breed. Na początku samowystarczalne, w założeniu, kolonie odpierają chaotyczne ataki obcych jednak braki w uzbrojeniu i zasobach ludzkich oraz liczebność obcych zmusiły prezydenta kolonii do wezwania wsparcia z Ziemi.

Do kolonii wyrusza ogromna i niezwykle nowoczesna flota dowodzona przez śmietankę elity ziemskich oficerów. Flota ratunkowa dociera na czas. Zacięte walki trwają kilkadziesiąt lat, zasoby kolonistów zostają niemal całkowicie wyczerpane, a z wielkiej nowoczesnej ziemskiej floty został tylko jeden statek kosmiczny zdolny powrócić na Ziemię. Dowodzony przez legendarnego kapitana Saula Riochtera, USS Darwin wyrusza w drogę powrotną. Kiedy jednak dolatuje do Ziemi okazuje się obcy opanowali Ziemię pozbawioną ochrony floty a atak na kolonie był tylko gigantyczną dywersją niezwykle inteligentnych obcych....

Breed jest taktyczną grą akcji, w której gracz wciela się w rolę jedynego ocalałego dowódcy floty, którego zadaniem jest wyzwolić Ziemię spod panowania obcych. W ponad dwudziestu pięciu misjach i scenariuszach będziemy mogli wykorzystywać ogromny zasób różnorodnych rodzajów broni i pojazdów. W trybie pojedynczym gracz może przystosować do własnego użytku część lżejszego uzbrojenia, niektórych pojazdów. W opcji multiplayer, obsługującym do 16 graczy jednocześnie , będzie m.in. możliwość wspólnej obsługi pojazdów.( np. jeden z graczy kieruje czołgiem, a drugi steruje wieżyczką i strzela itp.). Ponadto ziemscy wojownicy mogą wykorzystywać broń i pojazdy należące do obcych. Piloci natomiast swobodnie przemieszczają się swoimi statkami z przestrzeni kosmicznej przez atmosferę aż do powierzchni planety. Doskonała grafika(Mercury engine) i dźwięk przestrzenny powinien dostarczyć każdemu miłośnikowi gier komputerowych wielu godzin dobrej zabawy. (o ile oczywiście coś w produkcji się nie „wyłoży”).

Imperium Galactica III kontynuacja uznanego w świecie graczy komputerowych RTS-a, również przenosi nas w przyszłość, tyle tylko że nieco wcześniej bo do 2100 roku. Skomputeryzowana Ziemia zostaje opanowana przez obcych. Przy życiu pozostała tylko mała gromadka odkrywców kosmosu oraz byłych żołnierzy mega korporacji, w których wcieli się gracz.

Główny nacisk w grze twórcy położyli na ogromne taktyczne walki w przestrzeni kosmicznej a wszystko oczywiście w całkiem niezłym 3D. Potykać będziemy się z sześcioma różnymi rasami obcych, które będą miały do dyspozycji ponad 30 różnych statków kosmicznych. Walki natomiast toczone będą wokół 100 planet zgromadzonych w 20 systemach słonecznych. Zapowiada się nieźle!