CEATEC: 10-calowy ekran w laptopie. Razy dwa

Japońska spółka Kohjinsha zaprezentowała model komputera przenośnego wyposażony w dwa wyświetlacze LCD o przekątnej 10,1 cala. Areną prezentacji sprzętu były targi elektroniczne CEATEC.

Dual Display PC

Zobacz Ranking produktów PC World - notebooki

Dual Display PC korzysta z procesora Athlon Neo MV-40 o częstotliwości taktowania 1,6 GHz i wyposażony jest w moduły komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi (zgodny ze specyfikacją 802.11n) i Bluetooth. Można w nim zamontować pamięć o pojemności do 4 GB i 2,5-calowy dysk twardy. Urządzenie dysponuje też tunerem telewizyjnym. Bardziej konkretnych informacji dotyczących parametrów komputera producent nie ujawnił.

Zobacz również:

  • MacBook Pro 2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [08.06.2022]
  • Jak odwrócić/jak obrócić ekran w komputerze z Windowsem? [PORADNIK]

Jeden z wyświetlaczy jest ukryty za drugim. Po podniesieniu klapki komputera ekran można wysunąć, tak aby oba panele funkcjonowały jednocześnie.

Oficjalna premiera Dual Display PC nastąpi w listopadzie br. Urządzenie do sprzedaży trafi przed końcem tego roku. Początkowo będzie dostępny do nabycia w Japonii, gdzie jego cena ma osiągnąć równowartość ok. 800 USD. Plany dystrybucji sprzętu poza Japonią nie zostały jeszcze sprecyzowane.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo dotyczącego laptopa firmy Kohjinsha:

Aktualizacja: 07 października 2009 15:14

Dodany został materiał wideo