CEATEC - "trójwymiarowa" arena walki pomiędzy firmami Sony i Panasonic

Japońskie targi elektroniki CEATEC staną się areną prezentacji trójwymiarowych technologii. Swoje najnowsze telewizory, pozwalające na prezentację obrazu 3D, przedstawią konkurujący ze sobą japońscy giganci - Sony i Panasonic. Firmy zapowiadają, że już w przyszłym roku wystawiane konstrukcje trafią do rąk klientów.

CEATEC - "trójwymiarowa" arena walki pomiędzy firmami Sony i Panasonic

Panasonic: trójwymiarowy obraz Full HD widziany bez wykorzystania specjalnych okularów

Sony

Sony przedstawi na targach CEATEC JAPAN 2009 telewizory 3D LCD, które mają trafić do rąk klientów w przyszłym roku. W sumie wystawi osiem modeli z linii BRAVIA, które będą prezentowały treści 3D dostępne dla zwiedzających po skorzystaniu z okularów z aktywną migawką. Firma zaprezentuje ponadto wideokamerę, która może rejestrować obraz 3D korzystając tylko z jednego obiektywu oraz kinowy projektor noszący oznaczenie SRX-R220 i zoptymalizowany do prezentowania trójwymiarowych projekcji.

Panasonic

Z kolei Panasonic przedstawi 50-calowy trójwymiarowy telewizor plazmowy. Urządzenie naprzemiennie wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) przeznaczony dla lewego i prawego oka widza. Specjalne okulary pozwalają zaś uzyskać głębię stwarzającą wrażenie trójwymiarowości transmisji. Firma deklaruje, ze zamierza dalej mocno rozwijać produkty 3D, które, jak zapowiada, powinny pojawić się na rynkach japońskim, europejskim i amerykańskim już w przyszłym roku.

Zobacz również:

  • RTV Euro AGD: kup telewizor i otrzymaj słuchawki warte 900 zł
  • Android 13 - Sprawdź czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację
  • NASA udostępnia interaktywną mapę statków kosmicznych

Toshiba

Warto też dodać, że Toshiba, która przedstawi swój premierowy model telewizora LCD wykorzystującego procesor multimedialny Cell zapowiedziała, iż zamierza w przyszłości wprowadzić na rynek jego trójwymiarowe wersje.