CEATEC: uśmiech w skali od 0 do 100 procent

Japoński producent Omron zaprezentował w trakcie odbywających się w Japonii targów CEATEC technologię Okao Vision. Jest to w zasadzie system rozpoznawania twarzy, podobny nieco do tego znanego z fotograficznych cyfrówek, tyle że wzbogacony o dodatkową funkcjonalność - możliwość rozpoznawania, czy twarze ujęte w kadrze uśmiechają się.

Okao Vision może nie tylko wykryć uśmiech na twarzy użytkownika, ale także ocenić go w skali od 0 do 100 procent. Na targowym stoisku firmy toczyły się nawet zawody w uśmiechaniu się do kamery.

W obsługę technologii Okao Vision wyposażony jest szereg produktów Omron, w tym systemy autoryzacyjne oferujące możliwość ustalenia płci i wieku danej osoby na podstawie cech charakterystycznych jej twarzy; możliwość ustalenia, gdzie w danej chwili osoba patrzy; wykrywanie i śledzenie ruchów ludzkiego ciała.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, na którym prezentujemy, w jaki sposób działa opisywana technologia. Zobacz film: CEATEC: uśmiech w skali od 0 do 100 procent


Zobacz również