CEO Microsoftu Steve Ballmer za rok odchodzi ze swojego stanowiska!

Twarzą Microsoftu przez wiele lat był Bill Gates i to z tym nazwiskiem wiele osób do dziś kojarzy firmę, która dała światu system Windows. Prawda jest jednak taka, że od 2000 roku na stanowisku prezesa jednego z największych i najważniejszych technologicznych przedsiębiorstw na świecie stoi ktoś inny: Steve Ballmer.

Steve Ballmer przejął fotel prezesa Microsoftu po Billu Gatesie już w 2000 roku. Co prawda wiele osób zarzuca mu, że Microsoft pod jego rządami nie rozwija się tak dobrze jakby mógł, ale zdołał przez ponad dekadę utrzymać firmę na topie. Za czasu piastowania przez Ballmera stanowiska CEO firma przechodziła wielokrotnie przemiany, zmieniała strategię, szukała lepszej drogi.

Może i oddział online Microsoftu i wyszukiwarka Bing przynoszą straty, a system Windows Phone ma zaledwie ułamek rynku którym rządzi Apple i Google, ale system Windows i pakiet Office to nadal najpopularniejsze produkty w swojej klasie. Microsoft też jako jedyny nawiązał konkurencję z Sony na rynku konsol tworząc udanego Xboxa i redefiniując rynek gier wideo. I stało się to własnie za rządów Ballmera.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]

Niemniej jednak po ponad dekadzie Steve Ballmer, tak jak wcześniej Bill Gates, postanowił przekazać stery Microsoftu w inne ręce. Ma się to stać w przeciągu roku, ale jeszcze nie wiadomo, kto mógłby go zastąpić. A dlaczego rok? Obecny CEO firmy chce dać sobie odpowiednio dużo czasu, aby upewnić się że podczas przekazania rządów podejmie dobrą decyzję.

Źródło: microsoft.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: