CEO Nvidii potwierdza kolejną generację tabletu Surface RT

Linia Surface składająca się z dwóch tabletów produkcji Microsoftu nie okazała się finansowym sukcesem dla Microsoftu. Surface RT, czyli tańszy z tej dwójki model, praktycznie zupełnie nie przyjął się na rynku, a inni producenci rezygnują z produkcji urządzeń działających pod kontrolą specjalnej wersji Windowsa przeznaczonej do pracy z procesorami ARM. Jednak nie znaczy to, że twórcy okienek się poddają, a nowa generacja Surface RT powstanie.

Windows RT to specjalna wersja systemu Windows, która przeznaczona jest na tablety, które działają w oparciu o układy ARM, a nie architekturę x86 i procesory produkcji Intela lub AMD. Posiada on jednak wiele ograniczeń. Głównym interfejsem jest nowy Modern UI, popularnie zwany kafelkowym. Klienci nie mają możliwości instalowania aplikacji napisanych z myślą o poprzednich systemach operacyjnych.

Surface RT, czyli flagowy tablet Microsoftu działający pod kontrolą tej uboższej wersji Windowsa był tańszy od odpowiednika z pełną edycją ósemki, ale to nie wystarczająco by wygenerować duża sprzedaż. Ale Microsoft nie ma zamiaru się wycofać. Okazuje się, że jedną z firm, które będą pracowały nad kolejną generacją tabletu Surface jest Nvidia. Potwierdził to CEO Nvidii, Jen-Hsun Huang w rozmowie z portalem CNET.

Zobacz również:

  • RTX 3070 Ti - gdzie kupisz w Polsce? I za ile? [aktualizacja 13.09.2021]
  • GeForce RTX 2060 powróci? Wiele na to wskazuje

Co prawda inni przedstawiciele Nvidii oraz Microsoftu nie potwierdzają ani nie zaprzeczają tej wiadomości. Z rozmowy nie wynika też jasno, że chodzi o prace nad wersją RT. Jednak biorąc pod uwagę duże zaangażowanie Nvidii jest spora szansa na to, że będzie ona dostawcą nie tylko układu graficznego, ale procesora ARM - najpewniej z rodziny Tegra. Trzecia generacja Tegry znajduje się przecież w Surface RT obecnej generacji.

<div> </div>