CEO brytyjskiej sieci EE zarażony koronawirusem, prezesi Vodafone, Three oraz O2 w izolacji

Prezesi brytyjskich sieci komórkowej w kwarantannie. Wszystkiemu winien koronawirus.

BT Group to w chwili obecnej największa firma telekomunikacyjna w Wielkiej Brytanii i właściciel sieci komórkowej EE. Organizacja ogłosiła niedawno, że dyrektor generalny Philip Jansen uzyskał pozytywny wyniki testu na obecność COVID-19.

CEO brytyjskiej sieci EE zarażony koronawirusem, prezesi Vodafone, Three oraz O2 w izolacji

Źródło: bt.co.uk

Oznacza to, że Jensen oraz osoby, które miały z nim styczność w ostatnim czasie zostały poddane kwarantannie. Sprawa jest o tyle poważna, że dyrektor generalny BT Group spotkał się przed kilkoma dniami z wieloma partnerami z branży na spotkaniu zorganizowanym przez Departament Cyfryzacji, Kultury i Sportu (DCMS) rządu Wielkiej Brytanii.

W oficjalnym oświadczeniu prasowym Philip Jansen przyznał, że "Czując się nieco źle zdecydowałem się, jako środek ostrożności, na test. Jak tylko znane były wyniki testu, odizolowałem się w domu. Spotkałem w tym tygodniu kilku partnerów z branży, więc czułem się odpowiedzialny za powiadomienie ich o tym fakcie tak szybko, jak tylko mogłem."

BT Group informuje, że pomimo niepokojącej diagnozy dotyczącej dyrektora generalnego spółka nie przewiduje żadnych zakłóceń w funkcjonowaniu. Przebieg choroby u Jansen'a jest w chwili obecnej łagodny, a dyrektor generalny ma zamiar w dalszym ciągu pracować z domu.

Firma ogłosiła również, że zamierza zdezynfekować siedzibę BT Group, która mieści się w Londynie. Wszystkim pracownikom, którzy mogli mieć styczność z dyrektorem generalnym wydano polecenie pozostania w domu i kontynuowania pracy zdalnie.

Ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19 u dyrektora generalnego BT Group - Philip'a Jansen'a pozostałe osoby, które uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez DCMS zostały poddane kwarantannie. Są to między innymi dyrektorzy generalni innych operatorów sieci komórkowej w Wielkiej Brytanii. Mowa o Mark'u Evans'ie z O2 UK, Dave'ie Dyson'ie z Three UK oraz Nick'u Jeffrey'ow z Vodafaone UK.

Sprawdź, ile kosztuje obecnie najnowszy Samsung Galaxy S20.

Sprawdź, jak zabezpieczyć swój komputer przed koronawirusem.

Źródło: phonearena.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: