CEP – czyli darmowy fanowski dodatek do NWN

BioWare wspiera fanów gry Neverwinter Nights, patronując medialnie wydaniu Community Expansion Pack – stworzonemu właśnie przez fanów gry rozszerzeniu, które zyskało status oficjalnego dodatku do gry.

CEP w całości jest dziełem społeczności fanów gry - całą zawartość dodatku stworzyli amatorzy, uczący się modelowania i teksturowania w 3D. Natomiast członkowie zespół programistów CEP (CEP Team), odpowiedzialnego za ostateczny kształt dodatku, zajęli się przede wszystkim wyborem zawartości, testowaniem i poprawianiem błędów. Oczywiście "CEP team" składa się z samych entuzjastów NWN, którzy stworzyli spory fragment zawartości dodatku. Lwia część tego, co zobaczymy w CEP, pochodzi jednak od niezwiązanych z "CEP Team" fanów gry z całego świata. Rola BioWare natomiast ogranicza się do promocji dodatku na rynku.

W spodziewanym wkrótce dodatku znajdziemy ponad 450 nowych potworów, wiele nowych rodzajów broni, pancerzy i przedmiotów, a także ponad 120 wizerunków niegrywalnych postaci (NPC). Na pewno jednak rozczaruje graczy wiadomość, że w pierwszym wydaniu CEP nie będzie nowych misji i zadań, ani kampanii. Autorzy dodatku zapowiadają jednak, że w kolejnych wydaniach dodatku znajdzie się dla nich miejsce.

Nie wiemy jeszcze kiedy dodatek będzie gotowy, na pewno jednak będzie dostępny za darmo, a jego wielkość nie przekroczy 200 MB. Wkrótce ma ruszyć również oficjalna witryna CEP.

Więcej informacji:

http://nwn.bioware.com/players/cep_faq.html#02