CERT Polska na Forum IDG.pl

W najbliższy wtorek, 19 października, w godz. 12.00 - 14.00 na naszym forum gościć będą członkowie CERT Polska - zespołu powołanego do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo Internetu. Dla naszych czytelników to znakomita okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w Sieci - m.in. działaniach hakerów, wirusów i robaków, a także o metodach zabezpieczania się przed tymi zagrożeniami.

CERT Polska to zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci Internet. CERT Polska działa od 1996 roku, a od roku 1997 jest członkiem FIRST (Forum of Incidents Response and Security Teams). W ramach tej organizacji współpracuje z podobnymi zespołami na całym świecie.

W spotkaniu z internautami udział wezmą: Mirosław Maj (szef CERT Polska), Przemek Jaroszewski, Piotr Kijewski, Sławomir Górniak, Ireneusz Parafjańczuk, Dariusz Sobolewski oraz Andrzej Dereszowski. Członkowie zespołu CERT Polska przez dwie godziny będą odpowiadali na Wasze pytania, dotyczące m.in. ataków hakerskich i reagowania na nie, nowych zagrożeń (np. robaków i wirusów) oraz wszelkich spraw związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem w Internecie. Dowiecie się też, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz co obecnie stanowi największe zagrożenie dla internautów.

Nasze "forumowe" spotkania z zespołem CERT Polska mają charakter cykliczny - będą one odbywać się co dwa tygodnie, począwszy od jutra. Terminy kolejnych spotkań to: 2 listopada, 16 listopada, 30 listopada, 7 grudnia oraz 21 grudnia.

Gorąco zapraszamy do dyskusji - pytania do ekspertów prosimy publikować w tym Forum. Wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w spotkaniu przypominamy, że prawo publikacji na Forum własnych pytań i wypowiedzi uzyskuje się po uprzedniej rejestracji.

Wszystkim zainteresowanym problematyką bezpieczeństwa Internetu polecamy też archiwalny wywiad z Mirosławem Majem prezentowany na łamach naszego serwisu w czerwcu tego roku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: