CES 2005: gadżetów ciąg dalszy

Firmy z branży IT obecne na odbywających się w Las Vegas targach CES 2005 nie ustają w wysiłkach na rzecz przyciągnięcia jak największej ilości zwiedzających i potencjalnych klientów. Poniżej prezentujemy kolejne 'ciekawostki' z Consumer Electronics Show 2005.

Konsola do gier Sony PSP odniosła wielki sukces w Japonii. Na rynek amerykański i europejski ma wejść w marcu i kosztować ok. 199 USD.

iPod Speaker Dock firmy Nyko umożliwia jednoczesne odsłuchiwanie muzyki zgromadzonej na dysku odtwarzacza i ładowanie baterii urządzenia. Umożliwia także podłączenie do komputera przez USB.

Pocket Media Assistant PMA 430, odtwarzacz firmy Archos

Pocket Media Assistant PMA 430, odtwarzacz firmy Archos

Firma Archos prezentuje urządzenie o nazwie Pocket Media Assistant PMA 430. Jest to przenośny odtwarzacz multimedialny, wyposażony w dysk twardy o pojemności 30 GB i ekran LCD. Obsługuje również technologię Wi-Fi. Odtwarzacz będzie można kupić za 800 USD.

Nagrywarka krążków Blu-ray firmy Mitsubishi jest wciąż w fazie testów. Producent planuje na razie wprowadzić urządzenie tylko na rynek japoński.

Przenośna pamięć Archos ArcDrive oferuje 4 GB miejsca na dane oraz port USB. Cena urządzenia ma wynosić 150 USD.

Hewlett-Packard przedstawia prototypowe urządzenie o nazwie Media Center PC, z wbudowanym odtwarzaczem Blu-ray.

Panasonic MP720V, odtwarzacz MP3

Panasonic MP720V, odtwarzacz MP3

MP720V to najnowszy odtwarzacz MP3, wyprodukowany przez koncern Panasonic.

Kolejnym przedstawicielem urządzeń typu 'headset', wykorzystujących technologię Bluetooth do komunikacji z telefonem komórkowym, jest produkt firmy Gennum, Z-E-N. Można go także podłączyć do odtwarzacza audio. Urządzenie przerywa jednak słuchanie muzyki w momencie nadejścia połączenia.

Telefon Samsung i730 wykorzystuje technologię CDMA (dostęp wielokrotny z kodowym rozdziałem sygnałów). Pracuje z oprogramowaniem Windows Mobile 2003 OS Software for Pocket PC 2nd Edition. Telefon posiada 64 MB wbudowanej pamięci.

Więcej informacji na temat targów CES 2005 znaleźć można w specjalnym wątku.

Więcej informacji: Consumer Electronics Show 2005


Zobacz również