CES 2005: moc produktów, moc gadżetów, moc atrakcji

W Las Vegas zakończyły się wczoraj targi Consumer Electronics Show 2005. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy kolejnych produktów, jakie zostały zaprezentowane podczas tej imprezy.

MP120 firmy Oregon Scientific to odtwarzacz MP3 o pojemności 128, 256 lub 512 MB, zdolny - zdaniem producenta - do 10-godznnej pracy na jednej baterii. Działa także pod wodą (do 30 minut na głębokości 1 m).

Klawiatura ABKey Premium 1

Klawiatura ABKey Premium 1

Klawiatura ABKey Premium 1 wyróżnia się oryginalnym ułożeniem klawiszy. Zostały one rozmieszczone tak, aby maksymalnie ograniczyć zbyteczne ruchy dłoni użytkownika.

WACS700 Philips Wireless Music Center dysponuje dyskiem twardym o pojemności 40 GB, który umożliwia przechowanie do 750 płyt CD, przekonwertowanych uprzednio do formatu MP3.

Produkt firmy Philips, Personal Sound System PSS110, łączy cechy odtwarzacza MP3, zestawu głośnikowego i radia z budzikiem. Przewidywana cena urządzenia to 160 USD.

Odtwarzacz multimedialny D-Link posiada dysk twardy o pojemności 20 GB. Można przesyłać z niego pliki na dysk komputera, umieszczać je w sieci WWW (możliwe jest to także w odwrotnym kierunku).

Projektor MovieTime Player firmy Optoma

Projektor MovieTime Player firmy Optoma

Projektor MovieTime Player firmy Optoma posiada wbudowany odtwarzacz DVD i 5-watowe głośniki. Obsługuje tryb rozdzielczości 840 x 480 pikseli. Urządzenie wyposażone jest w porty S-video i VGA. Ma kosztować do 1500 USD.

Urządzenie firmy Pioneer z wbudowaną anteną XM i baterią wielokrotnego ładowania pozwala na nagrywanie do 5 godzin audycji radiowych. Cena produktu - 299 USD.

XAct Rego XTR, przenośny odbiornik radiowy firmy PXact Communication, może nagrać do 4 godzin transmisji radia satelitarnego. Wyposażony jest we wbudowany moduł pamięci flash. Może służyć także jako odtwarzacz MP3.

Kamera cyfrowa Kodak wyposażona jest w 3-calowy wyświetlacz dotykowy. Umożliwia użytkownikowi między innymi bezpośrednie przesyłanie obrazów pocztą elektroniczną. Cena urządzenia to 599 USD.

Sling Media Slingbox Personal Broadcaster

Sling Media Slingbox Personal Broadcaster

Slingbox Personal Broadcaster z firmy Sling Media (w cenie 249 USD) umożliwi odbiór domowych przekazów telewizyjnych za pomocą łączy szerokopasmowych.

Norazza Data Destroyer Office Pro to urządzenie dla osób dbających o bezpieczeństwo danych zapisanych na krążkach CD i DVD. Usuwa informacje z 50 płyt jednocześnie. Cenę Data Destroyera ustalono na 199 USD.

Zestaw głośnikowy InMotion firmy Altec Lansing pozwala na słuchanie muzyki emitowanej przez odtwarzacz MP3, a to wszystko za 99 USD.

SageTV Media Center, urządzenie działające pod systemem Linux, będzie kosztować 400 USD. Dodatkowe przystawki do podłączenia zestawów telewizyjnych będą kosztować 99 USD.

Maxtor QuickView Expander

Maxtor QuickView Expander

Maxtor QuickView Expander to dodatek do magnetowidu cyfrowego, zwiększający pojemność pamięci DVR'a o 160 lub 300 GB. Urządzenie współpracuje z serią magnetowidów Explorer 830 firmy Scientific-Atlanta.

MP3 Sound Case, pojemnik na odtwarzacz MP3 firmy Sakar International, to wytrzymała obudowa wyposażona w głośnik, odgrywający muzykę z odtwarzacza.

Pamięć przenośna Iomega Micro Mini oferuje 1 GB miejsca na składowanie danych.

XA-A50CL, odtwarzacz MP3 firmy JVC ma 128 MB pamięci. Przyciski kontrolne i bateria znajdują się w prawej słuchawce urządzenia, które będzie kosztować 165 USD.

Odtwarzacz Tao WiFiMP3 posiada dysk twardy o pojemności 20 GB. Za jego pomocą można także bezprzewodowo pobierać pliki muzyczne z Internetu.

Tao XM2Go to odbiornik radiowy, który umożliwia nagrywanie do 5 godzin transmisji.

Projektor Instant Home Theatre firmy Cinego z wbudowanym odtwarzaczem DVD i głośnikami umożliwia oglądanie filmów w rozdzielczości 854 x 480 pikseli przy kontraście 1500:1. Cena urządzenia ma wynosić nie więcej niż 1500 USD.

Zestaw do nawigacji samochodowej Garmin Street Pilot C320

Zestaw do nawigacji samochodowej Garmin Street Pilot C320

Garmin Street Pilot C320 to zestaw do nawigacji samochodowej, wyposażony w 3,5-calowy wyświetlacz obsługiwany dotykowo. Posiada ładowarkę baterii, którą można podłączyć do samochodowej zapalniczki. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach cenowych: 700 i 900 USD, różniących się zasobem map przechowywanych w pamięci.

Garmin ForeRunner 301 jest urządzeniem dla biegaczy. Zakładane na nadgarstek, wyświetla między innymi informacje o prędkości biegu. Cenę urządzenia szacuje się na 300 USD.

Telefon komórkowy Samsung SPH-A800 wykorzystuje technologię dostępu wielokrotnego z kodowym rozdziałem sygnałów. Posiada także aparat fotograficzny z wbudowaną lampą błyskową oraz czytnik do skanowania kart biznesowych.

Inny telefon firmy Samsung, P777, to model korzystający z sieci EDGE Cingular/AT&T.

Mysz firmy Targus

Mysz firmy Targus

Mysz optyczna firmy Targus posiada 5 przycisków (w tym klawisze 'dalej' i 'wstecz' do przeglądania stron WWW) oraz wysuwany kabel USB.

Bezprzewodowa mysz optyczna Stow And Go, jest zasilana przez baterie wielokrotnego ładowania, które można doładować przez dołączony kabel USB. Cena myszy wynosi 50 USD.

Lafayette MediaReady 5000 to oparte na Linuksie urządzenie zarządzające multimediami. Jego funkcje obejmują nagrywanie programów telewizyjnych, odtwarzanie muzyki i plików wideo oraz wyświetlanie zdjęć.

Steven Tyler podczas promocyjnego koncertu na targach CES

Steven Tyler podczas promocyjnego koncertu na targach CES

Gwiazdy na CES 2005

Na targach Consumer Electronics Show 2005 w Las Vegas pojawiło się również kilka gwiazd ze świata showbiznesu, które zdecydowały się na mariaż ze światem IT (między innymi Gwen Stefani z zespołu No Doubt, Steven Tyler, lider formacji Aerosmith, aktor Robert Redford).

Więcej informacji na temat targów CES 2005 znaleźć można w specjalnym

wątku.


Zobacz również