CES 2005: nadchodzi era HD-DVD?

Targi Consumer Electronics Show 2005 oprócz prezentacji nowych produktów stały się także dla firm z branży IT areną deklaracji marketingowych planów na przyszłość. Kilka koncernów ogłosiło między innymi wzmocnienie promocji i upowszechniania nośników HD-DVD.

Firmy z branży IT (Toshiba, NEC, Sanyo), producenci nośników (m. in. Memory-Tech) oraz hollywoodzkie studia filmowe (HBO Video, New Line Home Entertainment, Paramount Home Entertainment, Universal Pictures oraz Warner Home Video) ogłosiły, że w 2005 r. rozpoczną produkcję i dystrybucję zarówno sprzętu HD-DVD jak i nośników wykonanych w tej technologii.

Przedstawiciele Memory-Tech poinformowali, że posiadane obecnie przez koncern linie produkcyjne nośników HD DVD umożliwiają wytwarzanie do 50 milionów takich płyt rocznie. Firma Cinram International planuje natomiast produkcję płyty HD/DVD 9, umożliwiającej zapis zarówno w formacie DVD jak i HD-DVD.

Na czwarty kwartał 2005 r. zapowiedziano natomiast początek sprzedaży sprzętu HD-DVD. Pod koniec roku ukażą się między innymi odtwarzacze i notebooki z napędem HD-DVD firmy Toshiba i odtwarzacze NEC.

Jeśli zaś chodzi o filmy, jakie ukażą się w technologi HD-DVD, będą to takie tytuły jak The Manchurian Candidate, Mission Impossible II, Forrest Gump (wytwórnia Paramount Pictures), The Chronicles of Riddick, Van Helsing, The Bourne Supremacy (Universal Pictures), The Polar Express i Ocean's Twelve (Warner Bros).

Więcej informacji na temat targów CES 2005 znaleźć można w specjalnym

wątku.


Zobacz również