CES 2005: projektor, DVD i głośniki w jednym

Nowa grupa produktów kina domowego trafia na rynek. Są to niewielkie projektory, wyposażone we wbudowane odtwarzacze DVD oraz mocniejsze niż zazwyczaj głośniki stereo (często z subwooferem). Dzięki urządzeniom takim jak MovieTime DV10 Optomy, kino domowe można zabrać gdziekolwiek chcecie.

CES 2005: projektor, DVD i głośniki w jednym

Projektor z DVD Optoma MovieTime DV10

Projektorów z wbudowanym odtwarzaczem DVD w Las Vegas pokazano sporo. Najlepsze wrażenie zrobił na nas model MovieTime DV10 firmy Optoma.

To urodziwe urządzenie posiada zintegrowany odtwarzacz DVD z napędem do którego płytę wkłada się od góry. Wielokanałowe nagrania audio są dekodowane dzięki wbudowanym dekoderom cyfrowym DD 5.1 oraz DTS 5.1. Sercem projektora jest panoramiczny przetwornik DLP o rozdzielczości 854x480 pikseli. Układ ten to DarkChip2, który w implementacji Optomy pozwala uzyskać imponujący współczynnik kontrastu wynoszący 4000:1.

Zobacz również:

  • Jak dokonać konwersji muzyki z płyty CD do MP3 w Windows 10/Windows 11
  • CES 2022: The Freestyle - przenośny projektor firmy Samsung
  • Nowe projektory Optoma serii Ultra Bright

Lampa generująca strumień światła o jasności 1000 ANSI lumenów ma trwałość 3000 godzin. Jakość obrazu z

CES 2005: projektor, DVD i głośniki w jednym

Projektor z DVD Optoma MovieTime DV10 - rzut z góry

MovieTime DV10 jest rewelacyjna. Zadziwiające z jaką naturalnością barw i doskonałym kontrastem może pracować ten niedrogi projektor, który ma kosztować 1499 USD (do sprzedaży wejście za 3-4 miesiące. Nie możemy się już doczekać aż dotrze do redakcyjnych testów.

Jakość obrazu dodatkowo zyskuje dzięki temu, iż wbudowany odtwarzacz DVD całkowicie cyfrowo przesyła sygnał wideo do projektora. Urządzenie oferuje też możliwość podłączenia źródeł zewnętrznych - ma wejście VGA, USB, S-Video i kompozyt. Dźwięk można bez problemu wyprowadzić w postaci cyfrowej (wyjście optyczne) i analogowej (RCA) do zewnętrznego wzmacniacza. W projektorze wbudowano jednak mocniejsze niż zazwyczaj dwa głośniki o mocy 5 W.

Więcej informacji na temat targów CES 2005 znaleźć można w specjalnym

wątku.